FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 03-06-2021 10:50   Güncelleme : 03-06-2021 10:50

Genç milli sporcuya önemli destek

Fethiye’de hizmet sunan Mykonut Emlak şirketi, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nden genç milli kareteci Mustafa Aydemir’e önemli katkıda bulundu. 17 yaşındaki Aydemir, şu zamana kadar birçok ulusal ve uluslararası turnuvada; ülkemizi ve Fethiye’yi başarıyla temsil etti.

Genç milli sporcuya önemli destek

 

 

 

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nden milli karateci Mustafa Aydemir, 11-19 Temmuz tarihleri arasında Şanlıurfa’da düzenlenecek olan Türkiye Ümit Genç U-21 Karate Şampiyonası aynı zamanda Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri etkinliğine katılacak. Bu önemli organizasyon öncesinde Mykonut Emlak firması, 17 yaşındaki sporcu destek verdiğini açıkladı. Gençler 68 kilogram kategorisinde mücadele edecek olan Mustafa Aydemir, hedefinin Fethiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu dile getirdi. Avrupa Şampiyonası’nın ise 20-24 Ağustos tarihlerinde Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenleneceği öğrenildi.

   

Mykonut Emlak firmasında gerçekleşen programa Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, AK Parti Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Salih Dündar, Antrenör Mustafa Kıvrak ile firma yöneticileri katıldı. Genç sporcu ve yöneticiler, desteklerinden dolayı Mykonut Emlak firması yöneticileri Merve Kara ve Yusuf Kara’ya teşekkürlerini sundular.

 

Mykonut Emlak Sahibi Merve Kara ve Yusuf Kara yaptığı açıklamada, “Genç yaşta büyük başarılara imza atmış olan Mustafa Aydemir kardeşimizi kutluyoruz ve gurur duyuyoruz. Başarılarının devamı için her türlü desteği sunduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştular.

 

Milli Karateci Mustafa Aydemir açıklamasında, “Bulunduğumuz süreçte organizasyonlara katılmak maliyetli oluyor. Ailem ve antrenörlerim her zaman yanımdalar. Mykonut Emlak Sahibi Merve Kara ve Yusuf Kara’ya destekleri için teşekkürler” dedi.

 

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Milli Antrenör aynı zamanda Karate Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Mustafa Kıvrak, “Mustafa çok başarılı bir sporcu. Katıldığı hiçbir turnuvada bizleri üzmedi. Şimdi önümüzde önemli bir turnuva var. Mykonut Emlak firması bizlere destek oldu. Umarım birçok şirket, değişik branştaki sporculara destek olur. Ancak böyle yürüyebiliriz. Devlet desteği var ancak yeterli olmuyor. Katkılarından dolayı teşekkürler” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Salih Dündar, “Mustafa benim yeğenim, başarıları ile büyük gurur duyuyorum. Milli takıma seçildi. Fethiye’nin ve Türkiye’nin ismini duyurp, büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Hükümetimizin sporculara desteği var fakat özel şirketlerin destekleri de büyük önem arz ediyor. Merve ve Yusuf Kara bu anlamda örnek oldular. Yeğenime başarılar dilerken, arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

 

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Başkanı Harun Reşit Yiğit, “Desteklerinden dolayı firmamımıza çok teşekkür ediyoruz. Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nün en başarılı sporcusu. Ümit Milli Balkan şampiyonu... Başarılı olacak daha çok sporcumuz var. Bakanlığımızın sporun gelişmesi adına çok önemli yatırımları var. Sponsorluk bu hususta büyük önem taşıyor” diye konuştu.