GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 16:54   Güncelleme : 10-09-2021 16:54

Geleneksel aşure etkinliği Pazar günü

Karaçulha Gönüllüleri Derneği tarafından geleneksel hale getirilen aşure etkinliğinin, Pazar günü dernek ofisi önünde yapılacağı belirtildi.

Geleneksel aşure etkinliği Pazar günü

Karaçulha Gönüllüleri Derneği tarafından geleneksel hale getirilen aşure etkinliğinin, Pazar günü dernek ofisi önünde yapılacağı belirtildi.

Fethiye’de bulunan Karaçulha Gönüllüleri Derneği, Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden dernek üyelerinin hayrına Pazar günü saat 16.00 ile 22.00  arası Karaçulha Mahallesi’ndeki dernek binası önünde aşure etkinliği düzenliyor.

Yakalandığı korona virüsü rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden Hamza Özkaraca hayrına yapılan aşure etkinliğine tüm vatandaşları davet eden Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı, “Karaçulha Gönüllüleri Derneği olarak akrabalarımızın, mahalle halkımızın ve tüm saygıdeğer Fethiye halkının bir araya gelerek; kaynaşması adına bir takım sosyal faaliyetler düzenliyoruz. Bunlar her yıl Yayla Karaçulha Mahallesi’nde düzenlediğimiz Yörük şöleni, Karaçulha Mahallesi Kayıkseki Mesire alanında aşure ve keşkek günleridir. Geçen sene pandemiden dolayı bu aktivitelerimizi yapamamıştık. Allah’ın izni ile bu yıl Yörük şölenimizi coşkulu  bir şekilde gerçekleştirdik.  Muharrem Ayı dolayısıyla bir de aşure etkinliğimiz var. Orman yangınlarına yönelik tedbirler dolayısıyla etkinliğimizi dernek binamız önünde saat 16.00 ile 22.00 saatleri arasında organize edeceğiz. Etkinliğimizde koronavirüs salgını kapsamında tüm tedbirleri uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Hancı, “Bildiğiniz gibi 2020 yılının Mart ayından bu yana ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünya Kovid-19 salgını ile mücadele ediyor. Bu süreçte çok sevdiğimiz canlarımızı ve kanlarımızı toprağa verdik. Bunlardan birisi de derneğimizin çok sevilen ve sayılan üyesi Hamza Özkaraca kardeşimizdi. Kendisi salgına yenik düştü ve aramızdan ayrıldı. Onu hiçbir zaman unutmadık ve asla unutmayacağız. Bu yılki aşure kazanlarımız rahmetli Hamza Özkaraca kardeşimiz ve mahallemizde hayatını kaybeden diğer büyüklerimiz hayrına kaynayacak. Bu anlamlı etkinliğimize tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.