GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-08-2021 17:40   Güncelleme : 11-08-2021 17:40

GEBZE TİCARET ODASI MİTSO'YA ORMAN YANGINI YARDIMI YAĞDIRIYOR

    Milas ve çevresinde binlerce hektarlık ormanlık alanın yanmasına, pek çok mahallede evlerin yanarak zarar görmesine neden olan orman yangını nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanından Milas'a yardım malzemesi yardımı gönderiliyor.

GEBZE TİCARET ODASI MİTSO'YA ORMAN YANGINI YARDIMI YAĞDIRIYOR

    Milas ve çevresinde binlerce hektarlık ormanlık alanın yanmasına, pek çok mahallede evlerin yanarak zarar görmesine neden olan orman yangını nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanından Milas'a yardım malzemesi yardımı gönderilirken Gebze Ticaret Odası ve Türk Kızılayı Gebze Şubesi de yangının daha ilk günlerinde Milas Ticaret ve Sanayi Odasına bir kamyon dolusu yardım malzemesi göndermişti.

     Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler tarafından bizzat Milas'a getirilen yardım malzemeleri, yangının daha beşinci gününde MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'e teslim edilmişti. Üç gün boyunca Milas'ta kalarak yangına karşı sürdürülen mücadeleye ve yardım malzemelerinin dağıtımına yardımcı olan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze'ye döner dönmez odasının üyelerinden yeniden bir kamyon yardım malzemesi toplayarak MİTSO'ya gönderdi.

     Gebze'den gelen ikinci parti yardım malzemelerini teslim alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Gebze TO Yönetim Kurul Başkanı Nail Çiler'i telefonla arayarak teşekkür etti. Özer "Kara günümüzde bize yardım elinizi uzattığınız için şahsım, odamız ve yardım malzemelerini ulaştıracağımız kişiler adına teşekkürlerimi sunarım. Anadolu insanının zor günlerde ortaya koyduğu yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini ortaya koyarak bizleri çok duygulandırdınız ve mutlu ettiniz" dedi.

    Gebze Ticaret Odası'nın yangın bölgelerine dağıtılmak üzere gönderdiği ikinci kamyon yardım malzemelerinin içinde soğutuculu termoslar, piller, baretler, maskeler, yanmaz botlar ve eldivenler, el ve kafa fenerleri, kazmalar, kürekler, tırmıklar ve yedek sapları, taşıma çantaları, halatlar, dezenfektanlar ve yangın köpüğü tüpü bulunuyor.