GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 18:44   Güncelleme : 19-06-2021 19:54

Gazetecilerle vatandaşlar tarihi köprü üstünde halay çekti

Gazetecilerle vatandaşlar tarihi köprü üstünde halay çekti

Medeniyetler beşiği Diyarbakır’da bulundan bin yıllık tarihi On Gözlü Köprü’de gazeteciler ile bölge halkı halay çekti. Dijital Medya Ve Yayıncılar Derneği Başkanı aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir ve MTÜRK TV Genel Yayın Yönetmesi Serdar Cemal Süzeroğlu da bu yıl ikincisi düzenlenen Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları organizasyonunda yer alıyor.

Türkiye’nin ulusal ve yerel medya organlarında görev yapan kültür sanat muhabirleri, Diyarbakır’da  bir araya geldi. Kentte vakit geçiren gazeteciler, Diyarbakır’da tarihi ve turistik yerleri gezdi. Gazetecilerin ziyaret ettiği tarihi bin yıllık on gözlü köprünün üzerinde gazetecilerin davul ve zurna eşliğinde çektiği halay büyük ilgi gördü; halaya bölge halkı da eşlik etti.

Tarihte 33 medeniyete ev sahipliği yapan kadim şehir Diyarbakır, kültür sanat muhabirlerini ağırladı. Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’ organizasyona Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 30 gazeteci katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destek verdiği program kapsamında gazeteciler, Diyarbakır’da Sur İçi İçkale, Hz. Süleyman Cami, Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami, Ahmed Arif ve Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Dört Ayaklı Minare, Dengbej Evi Müzik Dinletisi, Behram Paşa Camii, Mardinkapı On Gözlü Köprüsünü gezdi.