FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 05-04-2022 18:04

Fitre zekat zarfları muhtarlara teslim edildi

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi tarafından Fethiye ve Seydikemer ilçelerindeki muhtarlara, vatandaşlara ulaştırılmak üzere fitre ve zekat zarfları dağıtıldı.

Fitre zekat zarfları muhtarlara teslim edildi

 

 

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi tarafından Fethiye ve Seydikemer ilçelerindeki muhtarlara, vatandaşlara ulaştırılmak üzere fitre ve zekat zarfları dağıtıldı.

 

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi; her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da bağışta bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlara, mahalle muhtarları aracılığıyla fitre ve zekat zarflarını ulaştırıyor. Geçtiğimiz yıl gelir getirici faaliyetlerde ülke genelinde 382 şube arasından birinci olduklarını kaydeden Şube Başkanı Mustafa Özkaya; özverili çalışmalarından dolayı mahalle muhtarlarına teşekkürlerini sundu.

 

2021 yılında fitre ve zekat zarflarından 761 bin TL gelir elde ettiklerini kaydeden THK Fethiye Şube Başkanı Mustafa Özkaya, “Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi olarak her yıl olduğu gibi, genel merkezimizden gelen 20 bin adet zarfı Fethiye ve Seydikemer’deki muhtarlarımıza dağıtmış bulunmaktayız. Fethiye ve Seydikemer muhtarlar derneği başkanlarına çok teşekkür ediyorum. THK, milli bütçeden hiçbir pay almamakta ve 97 yıldan beri sadece halkımızın bağışlarıyla ayakta durmaktadır. Kurumumuz aldığı bağışlarla hem halkımıza hem gençlerimizin eğitimine destek olmaktadır” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren Şube Başkanı Özkaya, “Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında bize destek sağlayan Fethiye ve Seydikemer halkına şükranlarımı sunuyorum. Yapmış oldukları yardımla tüm Türkiye’deki THK şubelerinde en çok yardımı alarak birinci olduk. Geçtiğimiz aylarda Ankara’da düzenlenen törende Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin tarafından plaket takdim edildi. Bu yıl ki fitre miktarı 40 TL. THK fitre zarflarına destek sağlamak isteyen vatandaşlarımız bağlı bulundukları mahalle muhtarlarından bu zarfları temin edebilirler. Dileyenler kurumumuza bizzat gelerek, makbuz karşılığında fitre ve zekatlarını sağlayabilirler” ifadelerini kullandı.