GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2022 22:55   Güncelleme : 09-01-2022 22:55

FGD 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesaji

FGD 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesaji

FGD: “ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ ÇOK ZOR ŞARTLAR ALTINDA KUTLUYORUZ” 

Fethiye Gazeteciler Derneği (FGD) Başkanı Osman Baykuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

Mesajında güncel gelişmelerin yanı sıra gazecilik mesleği hakkında bilgilendirmeler yapan FGD Başkanı Osman Baykuş, halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai kavramı olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazetecilerin özverisinin bütün takdirlerin üzerinde olduğunu söyledi. 

Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya, aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin aracı olduğunu belirten Baykuş, bütün bunlara rağmen gazetecilerin mesleklerini zor şartlar altında devam ettirmeye çalıştığını kaydetti. 

Artan maliyetler karşısında gazetecilik mesleğinin zor günler geçirdiğini anlatan Baykuş,   "Yerel basın olarak hayatta kalma mücadelesi vermekteyiz. Gazetecilik mesleği artık bir meslek olmaktan çıkmış büyük fedakârlıklar gerektiren, gecesi ve gündüzü olmayan büyük özveri isteyen bir yaşam şekli olmuştur. Bu zor koşullarda çalışan Türk Basını; vatanına ve milletine sahip çıkmaya devam edecektir. Özellikle yerel basın çalışanlarının ekonomik ve sosyal imkânlarının iyileştirilmesi ve hak ettikleri hayat standartlara ulaştırılmasını istiyoruz. Gazetecilerin ve basın çalışanlarının ekonomik ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi ve basın özgürlüğünün sağlanması dileğiyle; tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum.” dedi. 

İnsanların haber alma özgürlüğünü yerine getirmek uğruna canını feda eden basın emekçilerini de unutmayan Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş, “Basın Şehitlerimizi ve hayatını kaybetmiş gazetecilerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum” şeklinde konuştu.