SPOR
Giriş Tarihi : 23-08-2021 14:03   Güncelleme : 23-08-2021 14:03

Fethiye’nin Sultanları sezona hazırlanıyor

Voleybol Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Çok iyi bir hava yakalayan Fethiye’nin Sultanları, playoffu hedefliyor.

Fethiye’nin Sultanları sezona hazırlanıyor

Voleybol Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Çok iyi bir hava yakalayan Fethiye’nin Sultanları, playoffu hedefliyor.

Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü antrenmanlarını Başantrenör Alper Kemal Kaygusuz ve Yardımcı Antrenör Cem Avcı yönetiminde, Beşkaza Spor Salonu’nda sürdürüyor. Çalışmalar esnasında oyuncuların hırslı olması gözlerden kaçmadı. 9 Ekim’de başlayacak lig için hazırlanan Fethiye’nin Sultanları, genç ve dinamik kadrosuyla playofflarda yer almanın hesaplarını yapıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi aktaran Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Kaptanı Neslihan Çengeltepe, “Yeni kurulan bir takımız. İlk yılımızda 1. Lig’e çıkma başarısı gösterdik. Bu yıl da iyi ve genç bir kadro kurduk. Hedefimiz ligde takımı kalıcı hale getirip, takımımızı en iyi yere taşıyabilmek. Bunun için biz oyuncular, teknik heyet ve yöneticiler özverili bir çalışma içerisinde. İnşallah ilerleyen yıllarda Sultanlar Ligi’nde takımımızı temsil etmek istiyoruz. Genç ve dinamik bir ekibiz. Grubumuzda zorlu rakiplerimiz var. 4-5 tane bizi zorlayacak takım var. Biz elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğiz. Olabilecek en iyi mücadele ve skorlarla sahadan ayrılmak istiyoruz. Geçen yıl pandemiden dolayı çok bir destek alamadık. Yeni sezonda salonlar yüzde 50 kapasite ile açılıyor. Taraftarlarmız desteğiyle güzel karşılaşmalara imza atmak istiyoruz” dedi.

2. Kaptan İpek Karayel açıklamasında, “Yeni sezon öncesinde yoğun bir şekilde antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Genç ve dinamik olduğumuz için bu tempoya rağmen, asla enerjimizde düşüş olmuyor. Saha içinde her daim çok hareketli durumdayız. Bence bizim en büyük artımız bu... En büyük hedefimiz playofflara kalmak ardından Sultanlar Ligi’ne yükselmek. Son top yere düşene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Fethiye’deki tüm sporseverleri ve halkımızı maçlarımıza davet ediyoruz. Desteğe çok ihtiyacımız var. Umarım bizi desteklerler” diye konuştu.

Kulüp Başkanı İbrahim Erdem, “Takımımız geçen yıl 2. Lig’de şampiyon oldu. Bu yıl 1. Lig’de mücadele edecek. Sezon başlerken iddiamızı, playoff olarak belirledik. Bunun için de çok iyi transferler yaptık. Sezon açılışını yaptık ve antrenmanlarımız devam ediyor. Takım olarak çok iyi bir ivme yakaladık. Mevcut kadromuzla devam edersek, playoffu zorlayacağımıza inanıyorum. Eğer bir yabancı oyuncu daha alabilirsek, çok büyük ihtimalle playoffta yer alır, Sultanlar Ligi’ni de zorlarız. Hocamız da çok deneyimli ve çalışkan. Takımımız, ilçedeki sosyal ve ticari hayata büyük katkı sağlayacaktır. Aileler maçlarımızı izlemeden önce sahil bandında gezintiye çıkacak. Bunun yanında deplasmandan takımlar gelecek. Büyük camia takımları ile aynı grupta yer alıyoruz. Halkımızdan destek olmasını ve bize sahip çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Erdem, “Kadın voleybolunda taraftar çok önemli. Eğer salonda baskı sağlarsanız, en iyi takım bile oyundan düşebiliyor. Yönetim, teknik heyet ve oyuncular ellerinden geleni yapacaklar. Oyuncularımızın çoğunluğu 18-23 yaş aralığında. Genç bir takım olduğumuz için çok çalışıyorlar. Oldukça hırslılar. Yeni sezon için kuralar çekildi. 9 Ekim’de ilk maçımızı kendi evimizde Muratpaşa Belediyespor ile oynayacağız. Mart sonunda lig bitiyor. Nisan ayıda 8 takım playoff oynayacak. 8 takımdan ikisi Sultanlar Ligi’ne yükselecek. Halkımızdan ricamız takıma destek olması” dedi.