FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-08-2021 16:34   Güncelleme : 25-08-2021 17:02

FETHİYE’NİN MUHTARLARI İSYANDA..!

Fethiye ilçesine bağlı mahalle muhtarları, Otopark şirketinin aldığı karara isyan ettiler. Şirket yetkilileri, tek tek aradıkları muhtarlara aldıkları yeni kararı bildirince, Sentpark işletmesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne tepkiler yağdı. Muhtarlar, eski tarifeye dönülüp otoparkların kendilerine tekrar ücretsiz olmasını istiyorlar.

FETHİYE’NİN MUHTARLARI İSYANDA..!

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılının Mart ayında açtığı ihaleyle Fethiye’nin yol kenarlarındaki otopark işletmesini Sentpark şirketine vermişti. Bugüne kadar otoparkları ücretsiz kullanabilen Fethiye ilçesine bağlı muhtarlar, alınan yeni kararla sınırsız süreyle park ettikleri araçlarına 2 saat sonrası ücret ödeyecekler. Kendilerine süre sınırlaması getirilen bu karara muhtarlar, isyan etti. Şirket yetkililerine ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteren muhtarlar “ bizim işimiz çarşıya vatandaşlar için düşüyor. Bu süreyi biz kestiremeyiz. Kamu hizmeti yapan muhtarlara bu reva görülmemeli, son derece yanlış bir karar. Tekrar eski tarifeye dönülmesini istiyoruz” dediler.

Koru Mahalle Muhtarı Nurettin Göztepe, yıllardan beri araçlarının hiçbir ücrete tabi olmadığını belirterek “Osman Başkanın bu olaydan haberi olduğunu sanmıyorum. Böyle bir durumda muhtarlar kendi işi dışında çoğunluğu köyümüzün ,mahallemizin,vatandaşların işi için gidiyoruz.Gerçekten muhtarın ödeyeceği cüzi bir rakama ihtiyaç var da böyle bir iş yapılıyorsa şaşkınlıkla takip ediyorum ama Osman başkanın bundan haberi olmadığını tahmin ediyorum. Varsa da düzelteceğini ümit ediyorum. Ücret yansıtmaya kalkarlarsa 2 saati kabul etmiyorum ben gerek yok, tamamını ödeyelim. 2 nedir ki, bizim 2 saate mi ihtiyacımız var? Park ücretinden parayı ödememek gibi bir niyetimizde yok, o para da bizi yıpratmaz” dedi.

Akarca Mahalle Muhtarı Cevdet Köse ise “24 saat görevde olan insanlarız. Bizim hangi saatte nerede olacağımız ya da kaç saat çarşıda kalacağımızı kimse kestiremez. Otoparktan faydalanamayacak olan muhtarlar vatandaşlar için koşturuyor. Bu yanlış bir uygulama. 2 saat vereceklerse hiç vermesinler. Zaten biz arabamızın yakıtını, vaktimizi fazlasıyla harcıyoruz” diye konuştu.

Yeşil Üzümlü Muhtarı Erkan Arıcan da “Kendi işimiz için değil vatandaşın işi için gidiyoruz Fethiye’ye. Zaten bize ayrılmış bir park yeri yok. Park yeri bulursak da oraya ücret vermenin bir anlamı yok. Tekrar eskisi gibi sınırsız olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.