FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 18-10-2020 18:21   Güncelleme : 20-10-2020 01:10

Fethiye'nin Ak Gençleri Yaşattıkları Kongre Heyecanıyla Tüm Türkiye'ye Örnek Oldu

Ak Parti Fethiye Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi, büyük coşku içinde Fethiye Şehir Stadı yanında bulunan kapalı Spor salonunda gerçekleştirildi.

Fethiye'nin Ak Gençleri Yaşattıkları Kongre Heyecanıyla Tüm Türkiye'ye Örnek Oldu

Kongreye Ak Parti Yalova Milletvekili ve Ak Parti Gençlik Kollar Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Genel Merkez Gençlik Kollar Başkan Yardımcıları Ensar Topçu, Cengizhan Güngör ve Abdurrahman Döğücü, MKYK Üyeleri Osman Şahin ve Coşkun Keklik, AK Parti Muğla İl Gençlik Kollar Başkanı Halil Talha Ülkü, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Gençlik Kolları Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, Belediye Meclis üyeleri ve Sivil toplum Kuruluşları katıldı. 6. Olağan Kongreye Fethiye AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil seçime tek aday olarak girdi ve güven tazeledi. Genel kurulda divan’ın belirlenmesinin ardından Divan başkanlığına Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abdurrahman Döğücü, Muğla Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Burak Kaplan ve Fethiye Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Münevver Hekimoğlu seçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere hitaben okutulan mesajında salonu dolduran coşkulu kalabalık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar attı. Kongrede söz alan başkanların seçimlerde Fethiye’nin önemine vurgu yapmaları dikkat çekti. Hedeflerinin Fethiye’nin yanı sıra diğer belediyeler ve Muğla Büyükşehir Belediyesini kazanmak olduğu vurgulandı.

Salonu dolduran kalabalığa hitap eden AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil şu ifadeleri kullandı;

“Sayın Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanım, Sayın Genel Merkez Gençlik Kolları MYK-MKYK üyelerim, Sayın Muğla İl Başkanım, Sayın Milletvekillerim, Sayın Muğla İl Gençlik Kolları Başkanım, Sayın Fethiye ilçe Başkanım, Sayın belediye meclis üyelerim, çok değerli dava arkadaşlarım, değerli basınımızın güzide temsilcileri, değerli sivil toplum kuruluşu üyeleri, bugün aramızda bulunan değerli misafirler, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. 6. Olağan Fethiye ilçe gençlik kolları kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. AK Partili olmanın, AK Parti'de genç olmanın gururunu nasıl yüreğimizde hissediyorsak, yine AK Parti'de genç olmanın sorumluluğunu ve vebalini yüreğimizin en derinliklerinde hissediyoruz. Biliyoruz ki mensubu olduğumuz AK Parti tüm dünya mazlumlarının, İslam aleminin son umududur. Yine biliyoruz ki AK Parti'mizin umudu da bu gençliktir. Bu sebep ile biz gençlerin boşa harcayacak bir dakikası bile yoktur. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın biz gençlere; 'Durmak yok koşacaksınız, koşacaksınız, risk alarak koşacaksınız' sözüyle bizler diklenmeden dik durarak, her türlü engeli aşabilecek güce sahip olduğumuzu unutmadan, kimseyi kırmadan davamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz Mevla’nın huzurunda duran gençler olduk, biz liderinin yanında dik duran gençler olduk, eksiklerimiz var, hatalarımız var, ama en önemlisi teşkilatımıza sevdamız var. Bu millete, bu ümmete hizmet yolunda şuurumuz var, bizim hayata dair, geleceğe dair projelerimiz var.

AK Parti Fethiye ilçe gençlik kolları başkanlığı görevine layık görülmek şahsım adına ayrı bir gurur, onurdur. 2000’li yılların başında ekonomik ve siyasi krizlerle; yalan, yoksulluk ve yolsuzluk girdabına sürüklenen ülkemizin en zor döneminde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde iktidar olan Partimizin bugün ülkemize kazandırdığı imkanlar Allah’a şükür ki bize bu onurlu, gururlu ortamları sağlamıştır. Kendi Sihalarını üreten, kendi helikopterini, tankını yapan, kendi yerli otomobilini geliştiren, kendi doğalgazını çıkarıp işleyen, kendi ayakları üzerinde duran, Avrupa karşısında söz sahibi olan güçlü bir Türkiye'ye uyanıyoruz artık. Yarından itibaren her Pazar seçim olacakmış gibi AK Parti Fethiye ilçe başkanlığımız, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlığımız olarak yine sahada olacak, yine kapı kapı gezerek Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını Allah’ın izniyle tüm Fethiye'ye ulaştıracağız. 6. Olağan Kongremizin Partimize, İlçemize, Muğla'mıza ve Ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Bugün burada kongremize iştirak ederek bizleri onurlandıran Genel Merkez Gençlik kolları Başkanımıza, Genel merkez Gençlik Kolları MYK - MKYK üyelerimize, Muğla il başkanımıza, milletvekillerimize, muğla il gençlik kolları başkanımıza, Fethiye ilçe başkanımıza, belediye meclis üyelerimize, dava arkadaşlarıma, basınımızın güzide temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarının değerli üyelerine, tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.”

 

Kongrede söz alan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk yaptığı konuşmasında;

“Sayın Gençlik Kolları Genel Başkanım, Sayın İl Başkanım, Gençlik Kolları MYK ve MKYK üyelerimiz, Gençlik Kolları İl Başkanım,Kadın Kolları Başkanım, Gençlik Kolları başkanım, Belediye Meclis Üyelerimiz, Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Basınımızın değerli temsilcileri, saygıdeğer misafirlerimiz 6. OLAĞAN GENÇLİK KOLLARI FETHİYE KONGRE’mize hoş geldiniz.

Sözlerime başlamadan önce 30 Yıldan beri Ermenistan tarafından işgal altında bulunan Karabağ’ı kurtarmak üzere operasyon yapmakta olan kardeş ülke AZERBAYCAN ordusuna başarılar diliyorum.

Şehitlerin ruhları şad olsun, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Kıymetli Misafirler;

14 AĞUSTOS 2001 de Liderimiz, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizde bir ışık doğdu : AK PARTİ.

Bir yıl içinde 3 Kasım 2002 de tek başına iktidara geldi. 18 Yıldır Milletimize, Ülkemize ve Dünya mazlumlarına tesis ve hizmetler yapıyor. Bizler bu şerefli süreçte liderimiz sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın yanında AK PARTİ’de yer almış olmaktan dolayı son derece gururluyuz.

Bildiğiniz gibi 20 EYLÜL 2020 tarihinde AK PARTİ 7. OLAĞAN FETHİYE İLÇE KONGRESİNDE güven tazelemiş olarak Yola devam ediyoruz.

Bu gün ise GENÇLİK KOLLARI başkanımız SİNAN CENGİL’ in görev tazeleyeceği 6.OLAĞAN GENÇLİK KOLLARI FETHİYE İLÇE KONGREMİZİ gerçekleştiriyoruz. Sinan Başkan , bizlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da durmaksızın çalışmaya devam edeceği sözünü verdi. Gençlik Kolları Genel Başkanı ve yönetimi huzurunda bu sözü yeniden veriyor. İnanıyoruz ki FETHİYE GENÇLİK KOLLARIMIZ 2023 Hedefi için yılmadan , yorulmadan çalışacak. Gururumuz Gençlerden Umutluyuz...

AK PARTİ’mizin iktidara gelmesinde ve uzun yıllar iktidar olmasında en önemli unsurlardan biri KADIN KOLLARI , bir diğeri GENÇLİK KOLLARIDIR. İnandığımız yolda 2023 Seçimlerine FETHİYE’mizi hazırlayacak ekibin parçası olan GENÇLİK KOLLARI BAŞKANIMIZ SİNAN CENGİL ve YÖNETİM KURULUNDA YER ALACAK GENÇLERİMİZE başarılar diliyorum.

Tabikii ki bu kongre ardından yakın bir zamanda KADIN KOLLARI kongremizi yapacağız. 16 EKİM tarihinde genel merkezimiz tarafından AK PARTİ FETHİYE KADIN KOLLARI Başkanlığına atanan GÜLHANIM BOZ kardeşimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

3 Yıldır KADIN KOLLARI başkanlığımızı yapmakta olan, davamız İçin YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE başarılı çalışmalar yapan, Belediye Meclis Üyeliği görevi nedeniyle yeniden aday olmayacağını açıklayan, bundan sonra BELEDİYE MECLİS ÜYESİ olarak partimize hizmete devam edecek olan AYŞE ÇİFTÇİ başkanımıza teşekkür ediyorum.

Kongrelerimizi tamamlanmasının ardından ANA KADEME, KADIN KOLLARI ve GENÇLİK KOLLARI ile hep birlikte İNANDIĞIMIZ BU YOLDA canla. başla çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Daha fazla uzatmadan bugünkü programın sahiplerine, Gençlerimize sözü bırakmak istiyorum.

Kongremize Genel Merkezimizden, Muğla’dan, diğer il ve ilçelerden katılan tüm dava arkadaşlarıma ve misafirlerimize teşekkür ediyorum.

AK PARTİ 6.OLAĞAN GENÇLİK KOLLARI FETHİYE KONGREMİZİN başta FETHİYE’MİZE, MUĞLA’MIZA ve ÜLKEMİZE hayırlı olmasını diliyor , Sizleri ALLAHA emanet ediyorum.” dedi.

 

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete yaptığı konuşmasında;

Gençlik Kolları Kongreleri aslında partimizin gerçekten çok değer verdiği önemsediği kongremizdir ve bizim itici gücümüzdür gençler. Bize adeta her yıl 1.500.000 yeni seçmenin katıldığı bir ülkede gençlik kollarının gerçekten görevi çok daha önemli. Özellikle bu arkadaşlarla partimiz arasında gönül köprüsü kurma gibi çok önemli ve ulvi göreviniz var.

 

“TÜRKİYE ÇOK KISA ZAMANDA CİDDİ YOL ALDI”

 

Tabii ülkemiz çok kısa zamanda ciddi bir yol kat etti. Ama bu mevcut gençlere 18, 19, 20 yaşlarında olan arkadaşlarımıza anlatmakta biraz zorlanıyoruz. Çünkü onlar gözlerini açtıklarında AK Parti iktidardaydı ve hatta 23-24 yaşlara kadar çıktığımızda akil bari olduklarında AK Parti vardı. Çocuklukların da 3 veya 5 yaşlarını hatırlamazlar. Ama 6 yaşından bu yana düşünün bugün 24 yaşında olan bir genç, ben kendimi bildim bileli AK Parti var diyor. Onların ayakları hiç ıslanmadı okula giderken. Taşan Derelerin açtığı Yolların üzerinden ayaklarını paçalarını sıvayarak soğuk suyun içerisinde yürümek zorunda kalmadılar. Onları evlerinden servisler aldı okula götürdü öğlen tekrar alıp evine götürdü ve böyle bir ortamda büyüdü. Bu gençlik zannediyor ki babaları da böyle bir ortamda büyüdü. Oysaki onların babalarının, amcalarının yetiştiği Türkiye’de çok daha farklı bir Türkiye vardı. Bugün geldiğimiz yolda gerçekten kat ettiğimiz yolu gençleri anlatmakta biraz zorlanabiliyoruz. Bu konuda en büyük görev sizlere düşüyor. Ne kadar şanslı bir gençlik olduğunuzu, bir genel başkanımız olduğu için ne kadar şanslı olduğumuzu anlatmak en çok da size düşüyor. Çünkü gerçekten zaman o kadar hızlı geçiyor ki. Şimdi (x) kuşağı diyorlar. Biz de (Y) kuşağı oluyormuşuz. Yani bizim biraz daha büyüklerimiz açısından aradaki fark çok ciddi boyutlarda. Biz yine de az çok teknolojiyi kullanıyoruz çocuklarımız kadar olmasa da. Ama biz Adeta teknoloji babalarımıza göstermek zorunda kaldık. Onların Çağı ile sizin çağınız arasında çok korkunç değişim var.

 

“ALLAH KORUSUN YA CHP’NİN GENÇLİK KOLLARINDA OLSAYDINIZ”

 

Bu değişimi ülkemize kazandıran Parti'nin adıdır AK Parti ve siz de bu partide görev yapmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Gerçekten bu manada çok şanslısınız ki böyle bir dünya devinin liderlik yaptığı bir partide Gençlik Kolları yapıyorsunuz. Allah korusun ya CHP'nin gençlik kollarında olsaydınız. Bu manadan kendinizle de gerçekten övünç duymanız lazım. Ne kadar doğru bir yerde olduğunuzu görmeniz açısından. Ben böylesine güzel bir günde yazdan kalan bir günü anımsatan bir günde bu salon hıncahınç doldurduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum.

 

“FETHİYE’Yİ ALAN MUĞLA’YI ALIR”

 

Az önce başkanım da söyledi. Fethiye’yi alan Muğla’yı alır arkadaşlar. Anahtardır Fethiye. Oy oranımızı 44.8'e kadar getirdik 2023'e giderken hani bir seçimin bittiği gün öbür seçimin takvimi başlar mantığıyla bizim aslında şu anda 2023'e hazırlanıyor olmamız lazım ve ona hazırlanıyoruz. biz Nerede kalmıştık diyerek %44.8’i de 50 artı bir yaparak büyükşehir'i kazanmamız lazım. Büyükşehiri kazanabilmemiz içinde Fethiye’yi kazanmamız lazım. Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda kaybettiğimiz ilçe belediyeleri açısından en çok vahlandığımız, en çok konsantre olup da kaybettiğimizde gerçekten en çok üzüldüğümüz ilçe dir Fethiye. Çünkü gerçekten bu dönem çok yaklaşmıştık arkadaşlar. Yüzde aldığımız oylara baktığımızda AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar 3 Belediye 2004'te, 2009'da tek Belediye Kavaklıdere, Muğla'nın en küçük ilçesi 2014'te tekrar 3 belediye, ama bir tanesini 4 oyla kazanmışız hamdolsun. 2019 da 7 belediye alma başarısını kazandık. Ama bizim hedefimiz 7 belediye değil. En az 10 belediye ve Büyükşehiri almak gibi bir hedefimiz vardı ve Sayın cumhurbaşkanımıza biz bu hedefimizi söyleyip onun üzerine büyükşehir belediye başkanlağının AK Parti'de olmasını bir bakıma talep ettik ve sağladık. Çünkü bir ara görüşmelerde Aydın ve Muğla'nın Cumhur ittifakına bırakılma ihtimali vardı ve bu konuşuluyordu. Ama biz Efendim en az 7 belediye alabiliriz alırız 10 Belediye de alabiliriz büyükşehiride alabiliriz sözünü söyledikten sonra Sayın Cumhurbaşkanım sizlere güvendi, bizlere güvendi ve Muğla'da tekrar AK Partili bir belediye ile yarışlara girdik. Ben inanıyorum ki sizlerin bu heyecanı bu itici gücü ve Azmi 2023'te hem Fethiye'de hem de Muğla'da iktidar yapacak. Muğla’lılara daha iyi hizmet verebilme şansını bizlere kazandıracak. Bu vesileyle gerçekten işiniz zor, ama imkansız değil. Ben salondaki gençlere ve başta Sinan kardeşime de güveniyorum, yolunuz açık olsun. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. “ dedi.

 

 


Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüşyaptığı konuşmasında;

“ Sadece Muğla’da değil Ege’nin tamamında AK Parti gücünü hissettiriyor. Ak Parti diri teşkilatları ve adanmış yürekleriyle yoluna güçlü bir şekilde devam ediyor. Biz genel merkezimizde Muğla’yı böyle görmekten çok onur duyuyoruz. Bununda baş mimarı sizlersiniz, sizlerle gurur duyuyorum. Türkiye’nin dört bir yanında AK Parti Gençlik Kolları kongrelerini organize ediyoruz. Gönül isterdi ki her zaman olduğu gibi milletimiz ve teşkilatımızın tamamını burada görmek isterdik. Ancak Kovid-19 tedbirleri nedeniyle kongrelerimizi sadece delegelerimizle birlikte organize edebiliyoruz. AK Parti Gençlik Kolları olarak, gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü diyoruz ve hizmet aşkının bayraktarlığını gençlere emanet ediyoruz. Gençler bir konuya inanır ve omuzlanırsa orada başarısızlık diye bir şey olmaz. Zaten geçtiğimiz seçimlere baktığımızda gençlerimiz ile birlikte nasıl oy oranımızı arttırdığımız ortada. Şimdi bunu inşallah geleceğe taşıyacak çalışmalar yapmakla mükellefiz. Kongrelerimizi bu şuurla bu düşüncelerle düzenliyoruz. İnşallah bugünden itibaren Fethiye’de bu işi sırtlanacak kardeşlerimize çok büyük bir yük düşüyor. Tüm dünyada olanlar artık gözümüzün önünde. Türkiye üzerine oynanan oyunları görüyoruz. Nasıl bir mücadele içerisinde olduğumuzu görüyoruz. Bizi Yaptırımla tehdit ediyorlar. Belli cümlelerle bu milleti dize getireceklerini düşünüyorlar. Ama Muğla bunlara pabuç bırakmaz. Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor? Adeta 2. Bir istiklal savaşı veriyoruz diyor. Bu Millete asla diz çöktüremezler” dedi.