FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-02-2021 20:02   Güncelleme : 25-02-2021 20:08

FETHİYE’MİZE MÜJDE !

FETHİYE’MİZE MÜJDE !

FETHİYE’MİZE MÜJDE !

Muğla Milletvekilleri Sayın Mehmet Yavuz Demir ,Sayın Yelda Erol Gökcan ve Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete'nin  Girişimleri Sonucu Sağlık Bakanlığı Tarafından Fethiye'ye 450 yataklı  Fethiye Devlet Hastanesi Yapılması Projesi 2022 Yatırım Programına alındı.Konuyla İlgili Bugün Bir Basın Toplantısı Düzenleyen Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk Şunları Söyledi : 

 “Fethiye’mizdeki devlet hastanemizin yeni bir binada, daha geniş ve yatak kapasitesinin arttırılarak hizmet vermesi yönünde çalışmalarımız olmuştu. 4-5 aydır bu konuda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz Sayın Yelda Erol Gökcan’ın ilçe teşkilatımızı ziyaretinde, bu konuyu tekrar gündeme getirdik. Sayın milletvekilimiz konuyu Ankara’ya taşıdı. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile mecliste yapılan görüşmeler sonucunda; Fethiye’ye 450 yataklı devlet hastanesi kazandırılması yönünde girişimlerimiz sonuç verdi. Sağlık Bakanımız da 2022 yılı yatırım programına alınma sözü verildi” şeklinde ifadeler kullandı. 

ÇEVRE YOLUNA YAKIN BİR KONUMA YAPILACAK 
Şehir merkezindeki trafik yoğunluğuna dikkat çeken İlçe Başkanı Öztürk, “Sağlık tesislerimiz kurulduğu zaman diliminde modern özelliklere sahipti. İçinde bulunduğumuz dönemde, Fethiye’nin yeni bir hastaneye kavuşma zamanı gelmişti. Çalışmalarımızın sonucunda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekillerimiz Sayın Yelda Erol Gökcan ve Sayın Mehmet Yavuz Demir, İl Başkanımız Kadem Mete’ye, bu işin teknik çalışmasını yapan sağlık çalışanlarımıza, il ve ilçe sağlık müdürlerimize teşekkür ediyorum. Yer konusunda ise şehir merkezimizin trafik yoğunluğu göz önüne alınarak, çevre yoluna yakın bir konum belirleyeceğiz. Bununla ilgili karar yakın bir zamanda verilecek” diye konuştu.