FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 15-02-2021 16:44   Güncelleme : 15-02-2021 21:06

 FETHİYE'Lİ SPORSEVERLER VE SONPERİYOT BASKETBOL GÖNÜLLÜLERİ GRUBU BASIN AÇIKLAMASI

 FETHİYE'Lİ SPORSEVERLER VE SONPERİYOT BASKETBOL GÖNÜLLÜLERİ GRUBU BASIN AÇIKLAMASI

 FETHİYE'Lİ SPORSEVERLER VE SONPERİYOT BASKETBOL GÖNÜLLÜLERİ GRUBU BASIN AÇIKLAMASI

 

Bizler Sonperiyot Basketbol Gönüllüleri Gurubu kurucuları olarak. Gürhan Cengiz ve Serkan Yalnız, Fethiye Belediye Başkanlığında Danışmanlık yapan ve aynı zamanda Lokman Hekim Fethiye Belediye Basketbol  Takımında maaşlı yöneticilik yapan YAVUZ TOPATEŞ’den tüm Fethiye’li sporseverler, basketbol severler ve Fethiye kamuoyu nezdinde olarak şikayetçiyiz.

Şöyle ki; bizler Fethiye’mizde Sonperiyor48 Basketbol gönüllüler gurubu olarak Serkan Yalnız’ın yönetmiş olduğu instagram resmi sayfamızdan 22 ocak 2021 tarihinde, ING Basketbol Süperligi takımlarımızdan ANADOLU EFES basketbol takımımızın Başantrenörü Ergin Ataman tarafından paylaşılan Sosyal Projeyi “İnananlar Asla Kaybetmez”  paylaştık ve bu proje ülke çapında bir proje olup toplumumuzun her kesimine hitap eden bir projedir. Biz bu projeyi paylaştıktan bir gün sonra  yani 23 ocak 2021 tarihinde akşam saat 18:00’da Fethiye Belediye Başkanlığında Danışmanlık  yapan ve aynı zamanda Lokman Hekim Fethiye Belediye Basketbol takımımızda yöneticilik yapan Sayın Yavuz TOPATEŞ tarafından bizzat aranarak Sonperiyot48 Basketbol Gönüllüleri Grubu Kurucuları Serkan YALNIZ  ve Gürhan CENGİZ bizzat tehdit edilmiştir.

Sayın Yavuz TOPATEŞ tarafından telefonde bizzat bizlere “Bir gün sonra Fenerbahçe maçımız var. Fenerbahçe maçından önce bütün Fenerbahçe’lilerin düşman olduğu Ergin ATAMAN’ın videosunu nasıl paylaşırsınız. Sizler nasıl taraftarsınız. Eğer 1 dakika içinde o paylaşımı kaldırmazsanız bir daha değil Fethiye Beşkaza Kapalı Spor Salonuna, Salonun bahçesine dahi giremezsiniz.” Diyerek bizlere açık ve aleni olarak hiçbir hakkı olmadığı halde TEHDİT etmiştir.  Sayın Yavuz TOPATEŞ bizlere yapmış olduğu bu SÖYLEM ve TEHDİT ile öncelikle; “6222 kanun numaralı ve 14.04.2011 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine muhalefet etmiş, sporda toplum içinde ayrıştırıcılığa ve düşmanlığa sebep olmaya apaçık bir şekilde sebebiyet vermiştir. Ayrıca yine Sayın Yavuz TOPATEŞ bizlere yapmış olduğu bu tehdit söylemi ile, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan ve aksi bir yargı kararı olmadığı sürece her bir Türk ve Yabancı Ülke vatandaşlarının girmekte özgür olduğu kamusal bir alandan hiçbir hakkı bulunmamasına rağmen sadece kendi egosunu tatmin etmek için salona almamakla tehdit etmek anayasamıza ve ilgili yasalarımıza alenen muhalefet etmektedir.”

Son olarak buradan sizlerin aracılığı ile Basketbol Takımımızın asıl Patronu ve Fethiye Belediye Başkanımıza seslenmek istiyoruz.  Sayın başkanım bizler Fethiye Şehrimizi Süper Lige Layık Görmeyenlerle Asla Yol Yürümek İstemiyoruz. Lütfen gereğini yapınız.