SAĞLIK
Giriş Tarihi : 30-09-2021 15:07   Güncelleme : 30-09-2021 15:07

Fethiye’de vakalarda düşüş yaşanıyor

Fethiye’de yaz sezonunun sonuna doğru yaklaşılırken, korona virüsü vakalarında düşüş yaşanmaya başlandığı belirtildi.

Fethiye’de vakalarda düşüş yaşanıyor

Fethiye’de yaz sezonunun sonuna doğru yaklaşılırken, korona virüsü vakalarında düşüş yaşanmaya başlandığı belirtildi. Salgın nedeniyle Fethiye Devlet Hastanesi’nde 10 kişinin tedavi gördüğü öğrenildi.

Yaz döneminde artan vakalar, yerli ve yabancı turist sayısının azalması ile düşmeye başladığı ifade edildi. Kovid-19 vakalarındaki düşüşün ana sebebinin aşılama olduğu bildirilirken, pandemiye karşı alınan önlemler ve aşılama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği kaydedildi. Edinilen bilgilere göre Fethiye Devlet Hastanesi’nde koronavirüs salgınından dolayı toplam 10 kişinin tedavi gördüğü aktarıldı.

Okulların yüz yüze eğitime başlaması ile çocuklarda görülen pozitif vaka artışının, Fethiye’de diğer il ve ilçelere göre az olduğu öğrenildi. Fethiye’deki bazı okullarda sınıfların karantina altına alındığı ifade edilirken, gereken tüm önlemlerin alındığı vurgulandı.

Fethiye Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz ay ortalama yatan hasta sayısı 60 civarındayken, bu sayının 10’a kadar düştüğü bildirildi. Yoğun bakımda 8 kişinin yattığı öğrenilirken, günlük ortalama pozitif vaka sayısının ise 30 civarında değişiklik gösterdiği belirtildi.