FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 21-01-2022 15:25   Güncelleme : 21-01-2022 15:25

Fethiye’de öğrenciler karne sevinci yaşadı

Fethiye genelinde 29 bin 525 öğrenci ve 2 bin 498 öğretmen ikinci ara tatillerine başladı.

Fethiye’de öğrenciler karne sevinci yaşadı

 

 

Fethiye genelinde 29 bin 525 öğrenci ve 2 bin 498 öğretmen ikinci ara tatillerine başladı. 2021–2022 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılının kapanışı ve karne töreni, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın katılımıyla Çalıca Şehit Sezgin Burak Cantürk İlkokulu ve Çalıca Ortaokulu’nda düzenlendi.

 

Öğrencilere karne ve hediyelerini Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri takdim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya ve beraberindeki heyet, bu yıl ilk kez karne alacak olan anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerinin karne heyecanına ortak oldu.

Teşekkür ve takdir belgesi alan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Kaya, öğrencilere tatilde dinlenmelerini ancak vakit buldukça da eğlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti.

 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya konuşmasında, “Pandemi sebebiyle 1,5 yıl süren uzaktan eğitim süreci sonunda 6 Eylül’de başladığımız yüz yüze eğitim ile öğretmen ve öğrencilerimizi bir arada görebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu dönemde maske, mesafe ve temizliğe dikkat edilmesinin yanı sıra öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin aşılanma konusundaki hassasiyetleri salgın döneminde eğitim ve öğretimde devamlılığı sağlamıştır. 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren salgın şartlarında büyük bir çaba ve özveri içerisinde çalışarak okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya, “Sizleri teknolojiyi yakalayan, çözüm üreten, bilime, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluklarını bilen, değerlerine sahip çıkan bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız, sizler bizim güçlü yarınlarımızsınız. Karne heyecanınızı tüm kalbimle paylaşıyor, hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Dönem boyunca gösterdiğiniz çabanın bir belgesi olan karnelerinizden hareketle eksiklerinizi belirleyip kendinizi yenileyeceğiniz, kendinizi sosyal ve kültürel etkinliklerle besleyeceğiniz bir tatil geçirmenizi dilerim.

Güçlü bir motivasyon, kalıcı hedeflerimiz ve emin adımlarımızla, köklü tarihimizden aldığımız yüce değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük başarı ve tüm takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir, gelecek sizin gayretlerinizle şekillenecektir” dedi.