FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 04-05-2021 15:15   Güncelleme : 04-05-2021 15:15

Fethiye’de bir koyun yediz doğurdu

Fethiye’de bir koyun yediz doğurdu

Fethiye’de bir koyun yediz doğurdu

 

Fethiye’nin Eldirek Mahallesinde yaşayan, Halil İbrahim ve Saliha Demirci çiftine ait, koyun bir batında 7 kuzu doğuran koyunun bir kuzusu telef oldu.

Eldirek Mahallesinde yaşayan Halil İbrahim (76) ile Saliha Demirci (74) çiftinin, beslediği küçükbaş hayvanlardan, bir koyununun 7 kuzu dünyaya getirmesi üzerine büyük şaşkınlık yaşadı.

 

Doğumun ardından 2 gün yaşayan kuzunun biri ölürken, bir kuzuyu beslemesi için kızlarına veren Demirci çifti,  kuzun annelerinin sütünün yetersiz geldiği için, 5 kuzuyu da biberonla besliyorlar.

Saliha Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce ikiz ve dördüz doğuran koyunlarının olduğunu ilk kez bir koyununun yediz doğurduğunu söyledi.

Yediz doğuran koyununun daha önce iki kez ikiz, bir kez de tek kuzu doğurduğunu anlatan Demirci, “Dördüncü doğumunda yediz doğurdu. En fazla dördüz doğuran koyunum vardı. Bölgede de daha önce yediz doğuran koyun olduğunu duymamıştık. Koyunlarda süt olmadığı için keçilerden sağdığım sütle kuzuları beslemeye çalışıyoruz.” dedi.