TURİZM
Giriş Tarihi : 15-07-2021 12:48   Güncelleme : 15-07-2021 12:48

Fethiye’de bayram öncesi doluluk

Fethiye’deki turizm sektöründe gözle görülür bir hareketlilik yaşanırken, yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşandığı belirtildi.

Fethiye’de bayram öncesi doluluk

Fethiye’deki turizm sektöründe gözle görülür bir hareketlilik yaşanırken, yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşandığı belirtildi. İlçe genelindeki otellerin hemen hepsinde doluluk yaşanırken, artan turist sayısıyla beraber trafik yoğunluğu da yaşanıyor.

Ülkemizde tatile çıkan misafirlerin sahil bölgelerine akın ettiğini dile getiren Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, Fethiye şehir merkezinde trafik sıkışlığı yaşandığını söyledi. Bunun yanında İngiliz hükümetinin yapacağı açıklamayı beklediklerini kaydeden Uysal, şu anda Rus ve Ukraynalı turistlerin ağırlıkta olduğunu söyledi.

Kısıtlama süreçlerinin ardından evlerine kapanan yerli ve yabancı turistler, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan normalleşme takviminin ardından adeta sahil bölgelerine akın ediyor.  Kurban Bayramı tatilini sahil bölgelerinde geçirmek isteyen yerli turistlerin özellikle Fethiye’yi tercih etmesiyle, bölgede faaliyet gösteren 300’e yakın turistik tesislerde doluluk olduğu bildirildi. Misafirlerin tatile kendi araçlarıyla gelmesi, Fethiye’de zaman zaman trafiğin aksamasına neden oluyor.

Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal yaptığı açıklamada, “1 Temmuz’dan itibaren normalleşme sürecimiz başladı. Bu süreçte ülke genelinde tatile çıkmak isteyen misafirlerimiz sahil bölgelerine akın etti. Fethiye olarak yıllardır en çok yerli misafirleri ağırlayan bölgeyiz. O yüzden şu dönemde çok ciddi yerli misafir akışımız başladı. Ancak malumunuz herkes tatile arabasıyla geliyor. Fethiye’de de tüm tatil bölgelerinde de şu anda çok ciddi bir trafik sorunu var. Buradan tatile çıkan misafirlerimize de, yerli misafirlerimizi de trafikte hoşgörülü olmalarını rica ediyorum. İnşallah kazasız, kayıpların az olduğu bayram tatili dönemi geçiririz. Otellerimize gelecek olursak, otellerimizin tamamına yakını 1 Temmuz’dan itibaren açıldı. Bayrama Fethiye otelleri olarak hazırız” dedi.

Açıklamasını sürdüren Uysal, “Bölgemizde yaklaşık 300 turistik tesisimiz var. Bunların tamamına yakını açık. Bölgemizde şu anda yabancı olarak Rus ve Ukraynalı misafirlerimizi ağırlıyor. Polonya ve Orta Doğu ülkelerinden de bölgemize yabancı turist  geliyor. O yüzden yer yer bazı tesislerimizin tamamına yakını dolu oluyor. Bazı tesislerimizin yüzde 60-70’ine yakın doluluk oranı var. O yüzden bölgemiz şu günlerde yerli misafirlerinde gelmesiyle yoğun günler geçiriyor. Cuma günü itibariyle İngiltere başbakanının açıklama yapmasını bekliyoruz. Bu açıklamalar doğrultusunda beklentimizi açıklayacağız. Önce ülke olarak kırmızıdan sarıya geçmemiz gerekiyor. İlerleyen günlerde İngiltere’nin sarı bölgede olan ülkelere yapacağı seyahat serbestliği olacak. İnşallah bizde sarı bölgeye geçeriz ve İngiliz misafirlerin yurt dışına çıkışı serbest olursa bölgemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız” ifadelerini kullandı.