SPOR
Giriş Tarihi : 02-10-2021 19:13   Güncelleme : 02-10-2021 19:13

Fethiye Spor Festivali renkli görüntülere sahne oluyor

Fethiye’de ikincisi düzenlenen Uluslararası Fethiye Spor Festivali start aldı.

Fethiye Spor Festivali renkli görüntülere sahne oluyor

Fethiye’de ikincisi düzenlenen Uluslararası Fethiye Spor Festivali start aldı. Çekişmeli anlara sahne olan festival Ölüdeniz Açık Su Yüzme Yarışı, Oturarak Voleybol Turnuvası ve Göcek Tenis Turnuvası müsabakaları ile başladı.

Fethiye Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen festivalin ilk gününde, Ölüdeniz'de 2 bin 500 ile 5 bin metrelik iki parkurda gerçekleştirilen açık su yüzme yarışına, farklı yaş kategorilerinde 5 ülkeden 5’i engelli 205 sporcu katıldığı öğrenildi. Genel klasman 5 bin metre erkeklerde Yiğit Güven, kadınlarda İran’dan Rojin Motlagh, 2 bin 500 metre erkeklerde Furkan Hüseyin Yüksel ve kadınlarda Berna Gedik birinciliği elde etti. Yarışmada dereceye giren sporculara madalyaları; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit ile protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Kumburnu Plajı’nda ise bedensel engelliler plaj voleybolu müsabakaları gerçekleştirildi. Uluslararası Fethiye Spor Festivali kapsamında farklı ülke ve şehirlerden gelen festival konukları Beşkaza Meydanında halk Oyunları gösterisi sundu.