SPOR
Giriş Tarihi : 28-09-2021 19:19   Güncelleme : 28-09-2021 19:19

Fethiye Spor Festivali 1 Ekim’de başlıyor

Bu yıl 1-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Uluslararası Fethiye Spor Festivali organizasyonuna 5 branşta değişik ülkelerden bin 300’e yakın sporcu ve yöneticinin katılması bekleniyor.

Fethiye Spor Festivali 1 Ekim’de başlıyor

Bu yıl 1-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Uluslararası Fethiye Spor Festivali organizasyonuna 5 branşta değişik ülkelerden bin 300’e yakın sporcu ve yöneticinin katılması bekleniyor.

Festival kapsamında Ölüdeniz Açık Su Yüzme Yarışı, Likya Grandfondo, Fethiye Oturarak Voleybol Turnuvası, Göcek Tenis Turnuvası, Halk Oyunları olarak 5 branşta yarışmalar düzenleneceği bildirildi. 019 yılında ilk festivalin yapıldığını belirten Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, pandemi nedeni ile festivale 1 yıl ara vermek zorunda kaldıklarını ifade etti. Yiğit, “Malumunuz daha önce ilkini yaptığımız uluslararası Fethiye spor festivalinin bu yıl ikincisini yapacağız. Daha önceki spor festivalimizde gerçekten yoğun bir ilgi olmuştu. Çünkü Türkiye’de ilk defa yapılan bir organizasyondu” şeklinde ifadeler kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Festivalin ikincisinin yapılması için gerçekten çok iyi geri dönüşler aldık. Fakat geçtiğimiz yıl malum pandemi oldu. Tüm dünyada hayat neredeyse durmuştu. Bu yıl biz ikincisini yapıyoruz. İnşallah güzel bir organizasyona hazırlandık. Bu anlamda bize destek olan ve ismi de Lokman Hekim Esnaf Hastanesine teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten çok büyük katkı verdiler. Yine aynı şekilde Ticaret Odası geçmiş yılda destek oldu. Bu yılda desteklerini verdiler. Sayın Osman başkanın şahsında tüm Ticaret Odası üyelerine ayrı, ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açıklamasını sürdüren Yiğit, “Festivalimiz Cuma günü katılımcıların, sporcuların ilçemize gelmesi ile başlamış olacak. Cumartesi günü Ölüdeniz’de, Uluslararası Spor Festivali kapsamında yüzme yarışı düzenleyeceğiz. Bu yüzme yarışı etkinlikler içerisinde yaklaşık 6-7 yabancı sporcu gözüküyor. O anlamda ülkemiz genelinde şuan itibari ile 300 civarında bir sporcu katılımı var. Yine aynı şekilde Ölüdeniz’de, Türkiye’de ilk defa daha önce yaptığımız bedensel engelliler plaj voleybolunun ikincisini yapacağız. Ülkemizde ilk defa yapılıyor. Biz engelli sporcularımıza günlük hayatta da destek veriyoruz. İnşallah bu festival kapsamında da onlara yer vererek hayatın içerisinde onlara da bir yer açmış olduk. Göcek’te tenis turnuvamız var, bu turnuvaya da yoğun bir katılım var. O sebeple tenis turnuvası Çarşamba günü itibariyle başlıyor. En önemli etkinliklerimizden birisi de Beşkaza Meydanı’nda, Cumartesi akşamı uluslararası halk oyunları festivali düzenliyoruz. Tüm halkımızın seyrine açık tüm halkımızı Beşkaza meydanına bekliyoruz. Her şeyle çok güzel hazırlandı. Bu anlamda ben Sayın Kaymakamımıza da ekstra teşekkür ediyorum. Kendisi gerçekten her şeyiyle A’dan-Z’ye ilgileniyor ve emek veriyor” şeklinde konuştu.

Fethiye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Ben bütün halkımızı hem Ölüdeniz’de hem Beşkaza meydanına izlemeye davet ediyorum. Pazar günü de uluslararası Likya Grandfondo bisiklet yarışımız var. Devlet su işlerinin önünden start alıp Seydikemer Ören’den dolaşıp gelip tekrar DSİ önünde finiş olacak. Ben bisiklet severleri de bu müsabakaları izlemeye davet ediyorum. Tüm Fethiye’de kurumlarımızla iyi hazırlandığımız bir organizasyon… Destek veren başta Sayın Kaymakamımız, diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.