FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-02-2021 13:48   Güncelleme : 26-02-2021 13:48

FETHİYE-SEYDİKEMER TURİZM DESTİNASYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

FETHİYE-SEYDİKEMER TURİZM DESTİNASYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

FETHİYE-SEYDİKEMER TURİZM DESTİNASYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 

Ülkemizin iç ve dış turizm pazarlarında bir marka ve cazibe merkezi haline gelmesi, tarihi, turistik, kültürel ve doğal güzelliklerin belirlenen strateji doğrultusunda ilgili kamu kurum ve kuruluşları, STK ve sektör temsilcilerinin işbirliği ve koordinasyonu ile "İller ve Destinasyonlar " tanıtım çalışmaları kapsamında Muğla Valisi Orhan Tavlı’ının onayı ile oluşturulan "Fethiye - Seydikemer Turizm Destinasyonu" toplantısı düzenlendi.

Fethiye Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıya Muğla Vali Yardımcısı Seydikemer Kaymakamı V. Fethiye - Seydikemer Turizm Destinasyonu Başkanı Ayhan Yazgan, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya  Bingöl, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Filiz Karacaağaç ve Fethiye Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü müdür vekili Aylin Hepdizdar katıldı.

Söz konusu toplantıda tüm turizm paydalarının katılım yapacağı " Destinasyon Tanıtım Çalışma Komisyonu" kararlaştırılmıştır. Bundan sonraki süreçte Oda, Vakıf, Dernek vb. tüm turizm sektörü aktörleri yapacakları çalışmalar ile Fethiye - Seydikemer Destinasyonu tanıtım ve pazarlama modeli hakkında yol haritası belirlenecek ve bölgemizin marka değerinin oluşturulması, mevcut markaların korunması, geliştirilmesi ve pazarlanması çalışmaları yapılacaktır.