SİYASET
Giriş Tarihi : 05-07-2021 15:58   Güncelleme : 05-07-2021 15:58

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Canözü güven tazeledi

Fethiye Muhtarlar Derneği'nde 3 yıl daha başkan Niyazi Canözü...

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Canözü güven tazeledi

Fethiye Muhtarlar Derneği olağan genel kurulunda, mevcut başkan Karagedik Mahallesi Muhtarı Niyazi Canözü 19 oy ile yeniden başkan seçildi. İki liste ile gidilen seçimde Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük 14 oy aldı.

Fethiye Muhtarlar Derneği kongresi, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı. Seçimli olağan genel kurulda, iki liste yarıştı. İlk olarak saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra divan heyeti belilrlendi. Divan başkanlığına Patlangıç Mahallesi Muhtarı Ali Cabbar getirilirken, yardımcılığına Kızılbel Mahallesi Muhtarı Ferhat Gavcar, katip üyeliğe ise İnlice Mahalle Muhtarı Cevat Kundakçı seçildi. Kongreye konuk olarak Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve yönetimi, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe de katıldı.

Kongrede faaliyet raporu Dernek Başkanı Niyazi Canözü tarafından okundu. Muhtar Canözü derneğe desteklerinden dolayı Kaymakam Eyüp Fırat ve diğer yetkililere teşekkür etti. Faaliyet ve denetleme kurulu raporları oylanıp, oybirliği ile kabul edildi.

Fethiye Muhtarlar Derneği başkanlığına Niyazi Canözü seçilirken, yeni yönetim kurulunda Ercan Çelik, Osman Köse, İlker Can ve Emray Yetim yer aldı. Denetleme Kuruluna da Hasan Karaburun, Selman Göktepe ve Sami Alkaya seçildiler.

 

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü yaptığı açıklamada, “Biz derneğimizin başkanlığına seçilmeden önce, o dönem kısa süreliğine başkanlık yapan arkadaşımızın görevini kötü yaptığını gördük ve göreve talip olduk. Baskı altında bu derneğimizi teslim aldık ve bu günlere kadar getirdik. Mutlaka hatalarımız olmuştur. Benim ve arkadaşlarımın bu dernekten hiçbir menfaati ve beklentisi olmadı ve olmayacaktır. Gönüllülük esasına dayalı olarak buradayız. Bu dönem son dönemim. 3 yıl sonra bu görevi yapabileceğine inandığım bir arkadaşımıza bu görevi teslim etmek istiyorum Şimdiye kadar benimle birlikte görev almış tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sonucun açıklanmasının ardından konuşan başkan adayı Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük, “Adaylık konusunda bir düşüncem olmadı. Fakat muhtar arkadaşlarımın talebi üzerine aday olduğumu açıkladım. Yalnız bana aday olmamı söyleyen arkadaşlar sandık başına gelerek oy bile kullanmadılar. Bu saatten sonra birlik beraberlik içerisinde tek yumruk halinde olmalıyız” diye konuştu.