FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 10-06-2021 16:42   Güncelleme : 10-06-2021 16:42

Fethiye Körfezi’nde korkutan manzara

Fethiye Körfezi’nde korkutan manzara

Fethiye Körfezi’nde korkutan manzara

Geçtiğimiz yıllarda alg patlaması nedeniyle Fethiye Körfezi’nde renk değişikliği meydana gelirken, bu kez de balçık ve deniz salyası (müsilaj) benzeri görüntüler; vatandaşları tedirgin ediyor.

Sahil bandında yürüyüş yapan vatandaşlar, cep telefonları ile bu manzaranın fotoğrafını çektiler. Bu olaya şahit olanlar, Fethiye Körfezi temizliğinin bir an önce çözüme kavuşturulması adına yetkililerden yardım talebinde bulundular. Geçtiğimiz yıllarda yürüyüş yapanlar balıklara ekmek atarken, şimdi yaşanan bu üzücü manzarayı üzülerek izlediklerini kaydettiler.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan vatandaşlar, “Genel olarak Fethiye’mizin mükemmel yerlerinden biri olan sahil bandına ailecek gidip balıklara, güvercinlere ekmek atamaya gideriz. Bu defa karşılaştığımız manzara çok kötü, fotoğraflarda da göründüğü gibi her yer balçık ve deniz salyası denilen pis bir görüntü mevcut. Balıkların yaşam kalitesini ve hayatını riske atan bu durumdan kurtarmak için, gereğinin umarım en kısa sürede hangi kamu kurumu sorumluysa tarafından yapılmasını rica ediyoruz” şeklinde ifadeler kullandılar.