MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 24-01-2021 16:44   Güncelleme : 24-01-2021 17:58

Fethiye Esnaf Odası için Başkanlık Yarışı Başladı

Fethiye Esnaf Odası için Başkanlık Yarışı Başladı

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlık yarışı başladı. Geçen dönem Mehmet Soydemir ile birlikte yarışan başkan adayı olmamış iken 2022-2026 dönemi için şimdiden iki adayın ismi konuşulmaya ve yerel basında yer almaya başladı.

2021 yılı Aralık veya 2022 Ocak ayında yapılacak olan Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığı seçimi için Tezcan Göktepe ve Kamil Mutlu Demirtaş’ın adı sıkça konuşulmaya başlandı. Fethiye’de yıllardır tostçuluk ve Otel işletmeciliği yapan Tezcan Göktepe, Fethiye Kültür Merkezi yanında uğrak yeri olan işletmesi ve içecek tostu ile tanınıyor. Kamil Mutlu Demirtaş Sürat Kargo acentesinde yönetici olarak görev yapıyor. Henüz adayların bu yönde açıklamaları olmamasına rağmen yaptıkları ziyaretler ve yerel basında yer alan haberler başkan adaylığı iddialarını doğruluyor.

Diğer taraftan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’in tekrar aday olup olmayacağı veya başkan yardımcısı Veli Uysal’ın adaylığı ile mi yola devam edileceği henüz netlik kazanmamış görünüyor. Görünen birşey varsa o da beşbine yakın üyesi bulunan ve Fethiye’nin en önemli kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşlarından birisi olan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası için başkanlık yarışının erken başladığı.  Pandemi koşulları ile birlikte sürecin nasıl işleyeceği ve yarışın nasıl sonuçlanacağını ise zaman gösterecek