FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 01-01-2022 18:29   Güncelleme : 01-01-2022 18:29

Fethiye Belediyespor deplasmanda kaybetti 99-82

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Fethiye Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Beysu Konyaspor’a 99-82 mağlup oldu. Ev sahibi takımda 29 sayı atan Matthew Morgan galibiyette önemli rol oynadı.

Fethiye Belediyespor deplasmanda kaybetti 99-82

 

 

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Fethiye Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Beysu Konyaspor’a 99-82 mağlup oldu. Ev sahibi takımda 29 sayı atan Matthew Morgan galibiyette önemli rol oynadı.

 

Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem İbrahim Altıntaş yönetirken, yardımcılıklarını Ahmet Taner İbin ve Çağlar Özkan yaptı. Beysu Konyaspor karşılaşmaya Matthew Morgan, Mehmet Özdoğan, Azizcan Özdemir, Umut Geçen ve Abdoulaye Gueye ilk beşi ile başladı. Fethiye Belediyespor ise Antino Jackson, İlker Tunalı, Arda Erdoğan, William Daniels ve Hakan Şanlı ilk beşi ile parkedeki yerini aldı.

 

Boyalı alandan karşılaşmaya tempolu başlayan Beysu Konyaspor skoru 16-7'ye getirdi. Molaya giden Fethiye Belediyespor, moladan da sayıyla dönemedi ve Konya temsilcisi farkı çift haneye çıkardı. Son bölümde yabancılar ve Tuğberk'le etkili olan Fethiye Belediyespor farkı azalttı. İlk çeyrek 20-16 yeşil beyazlıların üstünlüğüyle geçildi.

 

İkinci çeyrekte de yakaladıkları ritmi sürdüren Beysu Konyaspor içerden baskılı oynadı ve farkı açmaya başladı, ancak sonrasında yayın gerisinden Ogün'le üst üste iki üçlük kaydeden Fethiye temsilcisi, farkı 2'ye çekti (27-29). 7-2 ile cevap veren Beysu Konyaspor, rakibinin yaklaşmasına da izin vermedi. İkinci çeyreği 47-40 Konyaspor önde bitirdi.

 

Üçüncü çeyrekte Fethiye Belediyespor, Ogün dışında yayın gerisinden skor üretemedi. Tempolu oyununu bu dakikalarda da oynayan Beyu Konyaspor skor üstünlüğünü bırakmadı. Son bölümde Fethiye Belediyespor yine yabancılarla iyi bir geri dönüş yakaladı ve Konya'ya yaklaştı. Morgan ve Umut'un şutlarıyla cevap veren Konyaspor farkı tekrar açtı ve çeyreği de 74-66 önde kapattı.

 

Son çeyreğe Fethiye Belediyespor etkisiz başlasa da William Daniels'in üçlükleri maça tutunmasını sağladı. Matthew Morgan'la yine cevap veren Konyaspor, 3 dakika kala Umut'un üçlüğüyle de farkı çift hanelere çıkardı (92-80). Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğü koruyan Beysu Konyaspor karşılaşmadan 99-82 galibiyetle ayrıldı.

 

Beysu Konyaspor takımında Matthew Morgan 29 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi olurken; Umut Geçen 17 ve Can Özcan 12 sayılık katkı sağladılar. Fethiye Belediyespor’da ise William Daniels 27, Ogün Sevinç 14 ve Antino Jackson 10 sayı kaydetti.