FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-04-2022 11:33

Fethiye Belediyespor deplasmanda kaybetti 106-81

Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 28. haftasında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor takımına konuk olan Fethiye Belediyespor, karşılaşmadan 106-81 mağlup ayrıldı.

Fethiye Belediyespor deplasmanda kaybetti 106-81

 

 

Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 28. haftasında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor takımına konuk olan Fethiye Belediyespor, karşılaşmadan 106-81 mağlup ayrıldı.

 

Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Uğur Özen yönetirken; yardımcılıklarını Kerem Yılmaz ve Uygar Kurt yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor karşılaşmaya Khalil Dukes, Ömercan Engin, Reha Öz, Ümit Sonkol ve Carlton Bragg ilk beşi ile başladı. Fethiye Belediyespor ise Ozan Dilik, Engin Kalkan, İlker Tunalı, Ogün Sevinç ve Hidayet Civan ilk beşi ile parkedeki yerini aldı.

 

Karşılaşmaya uzunlarıyla etkili başlayan Fethiye Belediyespor, dengeli başlayan ilk çeyreğin son bölümünde öne geçti. Bu dakikaları Carlton Bragg ile geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyespor üst üste hücumlarda skor bulmasını bildi. Üstünlüğü bırakmayan Fethiye temsilcisi ilk çeyreği 20-17 ile geçti.

 

İkinci çeyreğe 9-0 ile başlayan Balıkesir temsilcisi, öne geçerek farkı açmaya başladı. Engin Kalkan rakibine cevap veren Fethiye Belediyespor mücadelesini sürdürdü. Ömercan Engin ve Reha Öz'den üst üste skor bularak hücumda iyi bir ritim yakalayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, farkı da çift hanelere çıkardı. Son bölümde 10-0 ile cevap Fethiye Belediyespor maçın içinde kalmasını bildi. İkinci çeyrek 48-41 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un üstünlüğüyle geçildi.

 

Üçüncü çeyrekte 16-2'lik seri yakalayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor farkı 20'lere çıkardı. Kalan dakikalarda da farkı koruyan ev sahibi ekip çeyreği 84-52 ile geçti. Ev sahibi takım son çeyreği de farklı geçtiği karşılaşmadan 106-81 galibiyetle ayrıldı.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ekibinde Ömercan Engin 22 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi olurken; Carlton Bragg 18, Kahlil Dukes 16, Ümit Sonkol 12 ve Sercan Ergin 10 sayılık katkı sağladılar.

 

Fethiye Belediyespor’da ise Engin Kalkan 28 sayı ile maçın en skoreri olurken, Ogün Sevinç 17 sayı kaydetti.