FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 22-07-2021 21:36   Güncelleme : 23-07-2021 00:06

Fethiye Belediyesi Camiyi Mühürledi

Fethiye’nin Eldirek Mahallesi’nde bulunan Hacı Bayram Camii’ne giden Fethiye Belediyesi Zabıta Ekipleri şikayet olduğu gerekçesiyle 1992 yılında yapılan ve beş vakit namaz kılınan camiye ve imamın kaldığı lojmana tutanak tutup mühürlediler.

Fethiye Belediyesi Camiyi Mühürledi

Fethiye’nin Eldirek Mahallesi’nde bulunan Hacı Bayram Camii’ne giden Fethiye Belediyesi Zabıta Ekipleri imamın kaldığı lojmanın tadilat edilmesinin şikayet edildiği gerekçesiyle 1992 yılında yapılan ve beş vakit namaz kılınan camiye ve imamın kaldığı  tadilat yapılan lojmana tutanak tutup mühürlediler. Mahalle halkından gelen tepkilerin ardından mührün kaldırıldığı öğrenildi. 


Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın ismi daha önce tatile gelen birisiyle yaşadığı kavga, Türk Bayrağı’nı yere atma gibi birçok skandalla anılmıştı. Bu kezde Alim Karaca başkanlığı’ndaki CHP’li Fethiye Belediyesi’nin 1992 yılında yapılmış bir camiyi tutanak tutup mühürlediği ortaya çıktı.

Eldirek Mahallesi’nde bulunan Hacı bayram Camii’ne giden zabıta ekipleri şikayet edildiği gerekçesiyle tadilat yapılan Caminin imamının kaldığı lojmana ve 1992 yılında yapılan camiye tutanak tuttular.

Yıllar önce camiyi yaptıran merhum Cafer Kuru adına tutulan tutanak camiye asılarak mühürlendi. Mührün bir hafta boyunca asılı vaziyette dururken mahalle halkından gelen tepkiler üzerine zabıta ekipleri gelerek mührü söktükleri öğrenildi.

​​​​​​

CHP'Lİ İLÇE BAŞKANI MEHMET DEMİR CAMİLERİ BOYAMIŞTI

CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir son dönem yaptığı başarılı çalışmaların arasında cami boyamasıyla dikkat çekmişti. Alim Karaca'nın ise cami mühürlemesi ise Fethiye'nin gündemine oturdu.