FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 15-09-2020 16:58   Güncelleme : 15-09-2020 17:04

FETHİYE ARA SOKAKLARINDA ATILAN MASKELER TEHLİKE SAÇIYOR

FETHİYE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ARA SOKAKLARIMIZLA DA İLGİLENSİN..

FETHİYE ARA SOKAKLARINDA ATILAN MASKELER TEHLİKE SAÇIYOR

Korona virüs salgınından korunmak için maske kullanmak büyük önem taşıyor. Salgın Türkiye’de görüldüğü günden bu yana sağlık kuruluşları ve uzmanlar maske ve hijyen konusunda uyarılarda bulunuyor.

Koronavirüs nedeniyle alınan önlemlerin başında gelen maske kullanımı birçok vatandaş tarafından düzenli ve kontrollü olarak uygulanıyor. Maskeler kullanımdan sonra maskelerin imha aşaması da titizlik gerektiriyor. Kullanılan maskelerin yere atılması salgınla mücadele edilen şu günlerde, Covid-19 virüsüne karşı verilen mücadeleye zarar veriyor.

Uzmanların her fırsatta dile getirdiği şey yere atılan maskelerin virüsün yayılma riskini arttırdığı ve salgınla mücadeleye zarar verdiği gerçeği. Bu gerçeğe rağmen, Fethiye’de yere atılan maskeleri her cadde ve sokakta görmek mümkün.

Maskelerin yere atılması, toplum sağlığını olumsuz etkileme riski ile beraber çevre kirliliği de yaratıyor. Salgınla mücadele konusunda çok önem arz eden bu duruma karşı yapılabilecek en önemli şey maskelerin doğru şekilde imha edilerek, çöp kutularına doğru şekilde atılması gerekiyor.

 

FETHİYE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ARA SOKAKLARIMIZLA DA İLGİLENSİN..

Özellikle Fethiye 410. sokak ve park yakınlarında çocukların sıklıkla oyun oynadığı alanlarda atılmış maskeleri yerlerde görmek mümkün. Fethiye Belediyesi’nin ara sokaklara temizlik personeli göndermesini ve ilgilenmesini isteyen vatandaşlar, son günlerde hızlı bir şekilde yayılım gösteren virüsün kendilerini korkuttuğunu belirterek bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyor.