GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2021 16:19   Güncelleme : 02-09-2021 14:53

Evlerin inşası devam ediyor

Muğla’nın Marmaris İlçesinde yaşanan yangın felaketinin ardından yapılan hasar tespitleri ile beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yıkımı tamamlanan evlerin inşası hızla devam ediyor.

Evlerin inşası devam ediyor

Muğla’nın Marmaris İlçesinde yaşanan yangın felaketinin ardından yapılan hasar tespitleri ile beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yıkımı tamamlanan evlerin inşası hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz Salı günü,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İzmir Milletvekili Av. Mahmut Atilla Kaya Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, İlçe Teşkilat Başkanı Anıl Berk, İlçe Tanıtım Medya Başkanı Bilge Özsoy, İlçe Mali ve İdari İşler Başkanı İsmail Güleryüz, İlçe Sekreterlik Başkanı Erkan Hayaloğlu, İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Erdal Kandemir, İlçe Teşkilat Başkan Yardımcısı Kazım Akgün, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Uslu Töredi ve partililerle beraber Marmaris İlçesinin Osmaniye Mahallesinde yanan evi 19 günde yeniden inşa edilen İlyas Şahin’i ziyaret etti.

Yangının yaralarının daha yangın devam ederken başlandığına dikkat çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, “Devletimiz, bakanlarımız hep sahadaydı, gerekli koordinasyonu sağlamak için herkes elinden geleni yaptı. Bu yangın diğer yangınlardan farklıydı. Sadece ciğerlerimiz dolan ormanlarımız değil evler ve geçim kaynakları da yandı. Tam da bu nedenden Cumhurbaşkanımız burayı afet bölgesi ilan etti ve bizleri heyetler hâlinde görevlendirdi. Bizler ilk günden beri olduğu gibi sahada olarak ihtiyaç sahiplerini dinleyip bütün yaraların sarılmasını sağlayacağız. Bu afetin üstesinden yine el ele gelip daha güçlü bir şekilde geleceğe tutunacağız” dedi.

MUSTAFA YÜCEL’İN ROZETİNİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAMZA DAĞ TAKTI

Osmaniye’de AFAD tarafından evi yananlara tahsis edilen konteynerlarda kalan aileleri de ziyaret eden AK Partililer, burada da talepleri dinledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, yine Osmaniye Mahallesinde evi yanan ve yangının ardından Devletin tüm imkanlarıyla yanında olduğunu görerek, AK Partiye katılma kararı alan Hamza Yücel’e rozetini bizzat taktı. Hamza Yücel’e teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen “Osmaniye Köyümüzde yaşayan Mustafa amcamızın mesajı açık. Kendisi 1970’li yıllardan beri oyunu CHP’e veriyormuş. Ancak canımızı yakan orman yangınlarından sonra takındıkları tavırdan dolayı CHP’ye tepki göstererek AK Partili olmuş. Mustafa amcamıza teşekkür ediyor, üyeliğini kutluyoruz” dedi.

ARICILARIMIZIN YANINDAYIZ

Bölgenin önemli ekonomik kaynaklarından olan çam balı yetiştiricilerini mağdur etmeyeceklerini belirten Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Arı yetiştiricilerimizi mağdur etmemek adına görüşmeler devam ediyor. Yanan alanlarda belli bir süre arıcılık ve bal yetiştiriciliği faaliyetleri yapılamayacak ancak, Milli Parklar belli bölgelerde arıcılar için yer ayıracak. Arıcılarımız ve bölge arıcılığımız devlet destekleri ile en kısa zamanda eski haline dönecek” dedi.

BEN ÇALIŞACAĞIM DİYEN HERKESE İŞ HAZIR

Orman işletmeye İş-Kur tarafından organize edilen Toplum Yararına Programlar (TYP) kanalıyla orman işçisi alınacağını belirten AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Orman işçilerinin köylerdeki gençlerden seçilmesi gerektiğini bölgeyi bilen insanların olması gerektiğini söyledi. Mete, “İŞ-KUR Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğinde, ağaçlandırma ve çevre temizliği konularında, yaş ve cinsiyet önceliği olmaksızın 6 ay süre ile istihdam edilmek üzere 400 kişilik TYP kanalıyla personel alımı için ilanlar yayınlandı. Yanan ormanların temizliği için. Ben çalışacağım diyen herkese iş hazır” dedi.

AK Partili heyet sonrasında sırasıyla Bayır, Selimiye, Turgut, Orhaniye ve Hisarönü Mahallelerinde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.