MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 20-12-2020 17:34   Güncelleme : 20-12-2020 17:34

Evde kalarak spor yaptılar

Evde kalarak spor yaptılar

Evde kalarak spor yaptılar

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında başlatılan, “Evde kal, spor yap, zinde kal’ projesi kapsamında öğrenciler keyifli zaman geçirdi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen hafta sonu sokağa çıkma yasağında, öğrenci ve velilere, ‘Evde kalıyoruz, ailece kitap okuyor, spor yapıyor ve hareketsiz kalmıyoruz’ çağrısında bulundu. Öğrenciler, gerek kendileri gerekse aileleriyle birlikte yaptıkları sportif etkinliklerle çağrıya kulak verdiler.

Öğrencilerin hafta sonu gerçekleştirdiği birbirinden farklı spor aktiviteleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılırken takipçiler tarafından ilgi gördü. Aynı zamanda #Muğlaevdekalkitapoku hashtag'iyle yapılan paylaşımlar devam ederken öğrencilerin velileriyle birlikte kitap okuma etkinliklerinin de başarılı bir şekilde devam ettiği görüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, sokağa çıkma kısıtlamasında planlanan etkinliklere ailelerin katılımından memnuniyetini dile getirerek, “Çocuklarımızın evde aileleriyle birlikte kaliteli ve verimli zaman geçirmesine katkı sunmak amacıyla başlattığımız proje ve çalışmalarımız başarıyla devam ediyor. Çocuklarımız sokağa çıkma kısıtlamasında ebeveynleri ile bir arada oldukları evlerinde, hem aileleriyle birlikte kitap okuyor, hem spor yapıyor hem de eğleniyorlar. Zihinlerini ve bedenlerini zinde tutuyorlar. Bilinçli velilerimiz sayesinde, öğrencilerimizin evde kaldıkları bu süreci en güzel şekilde değerlendiklerini görmek inanın beni çok mutlu ediyor” dedi.