BODRUM
Giriş Tarihi : 21-11-2020 16:26   Güncelleme : 21-11-2020 16:26

Esnafımızın yanındayız

Turgutreis’te 21 yıldır gazete bayi olarak faaliyet gösteren Adnan Tekin’in iş yerinin otopark yapılması nedeniyle Muğla Büyükşehir belediyesi tarafından yıkılacak olması, ilçede büyük tartışma yarattı. Bodrum Güçbirliği Derneği konuyla ilgili bir açıklama yaparak Bodrum esnafının yanında olduğunu, bu konuda Bodrum Belediyesi’nin çabasını takdir ettiklerini belirtti.

Esnafımızın yanındayız

21 yıldır Turgutreis’te gazete ve dergi bayi olarak hizmet veren Adnan Tekin’in işyeri, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından tahliye ettirildi. Bu alanın otopark olacağı için yıkılacağı öğrenilirken, bu karar Bodrum’da büyük tartışma yarattı. Konuyla ilgili çalışma yapan Bodrum Güçbirliği Derneği, Turgutreis’in otopark ihtiyacının büyük olduğunu ancak bunu yaparken Bodrum’un değerlerinin bu kadar kolay harcanmaması gerektiğini söyledi.

BODRUM BELEDİYESİ SAHİP ÇIKIYOR

Dernek olarak yapmış oldukları çalışmalar ve girişimler sonucunda Adnan Tekin’in Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılan gazete bayisinin yerine, Bodrum Belediyesi’nin Turgutreis’te yeni ve modern bir gazete bayisinin hayata geçeceğini öğrendiklerini belirten başkan Serdar Kayhan; “Adnan Tekin’in büyük emek ve özveriyle 21 yıldır bugünlere getirdiği gazete ve dergi bayisi, sadece Turgutreis’in değil, tüm Bodrum’un simgesi olmuştur. Muğla Büyükşehir Belediyesi ise hiçbir kolaylık sağlamadan, çözüm üretmeden mahkeme yoluyla Adnan Tekin’e bunu yapmaktadır. Adnan Tekin Turgutreis’e gazete ve dergi sevgisini aşılayan bir değerdir. Bu kadar kolay harcanamaz. Bodrum Güçbirliği Derneği olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a konuyu iletip, rahatsızlığımızı belirttik. Bodrum Belediyesi Turgutreis’e yeni ve modern bir gazete bayisi kazandıracak. Ahmet Aras ve Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Umarız Adnan Tekin, kırgınlığını bir tarafa bırakıp, yeni gazete bayisinde hepimize aşıladığı okuma sevgisini yeni nesillere aktarmaya devam eder. Bodrum esnafının her zaman yanındayız” dedi.