SPOR
Giriş Tarihi : 18-12-2021 16:19   Güncelleme : 18-12-2021 16:19

Eski SAT Komandosu Ekin, gençlere tecrübelerini aktarıyor

Likya Gençlik ve Spor Kulübü Fethiye Boks Okulu Antrenörü Hakan Çınaroğlu önderliğinde MMA Eğitim ve Gelişim Semineri gerçekleştiriyor. Eğitim programına Fethiye’nin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illeri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 100 sporcu katılım sağladığı ifade edildi.   

Eski SAT Komandosu Ekin, gençlere tecrübelerini aktarıyor

 

 

Likya Gençlik ve Spor Kulübü Fethiye Boks Okulu Antrenörü Hakan Çınaroğlu önderliğinde MMA Eğitim ve Gelişim Semineri gerçekleştiriyor. Eğitim programına Fethiye’nin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illeri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 100 sporcu katılım sağladığı ifade edildi.   

 

Eğitim programında Su Altı Taarruz Komandosu ve judocu, paraşüt, jimnastik, halter ve yüzme şampiyonu olan; su altında 24 saatte 34 bin 800 metreden fazla yüzerek, Guinness dünya rekoru kıran Türk rekortmen aynı zamanda bugüne kadar 18 Guinness Dünya Rekoruna imza atan Emekli SAT Komandosu Namık Ekin, sporculara tecrübelerini aktarıyor.  Türkiye Muaythai MMA Milli Takım Antrenörü, MMA Federasyonu Bölge Başkanı, MMA 2. Kademe Antrenör, MMA 7. Level İbrahim Yıldız katılım sağlıyor.

Emekli SAT Komandosu Namık Ekin ve Muaythai MMA Milli Takım Antrenörü İbrahim Yıldız; Likya Gençlik ve Spor Kulübü Fethiye Boks Okulu Salonu’ndaki eğitim faaliyetinde gençlere antrenman bilimi, kuvvet, çabukluk, dayanıklılık ve diğer kavramlar hakkında bilgiler aktarıyor.  

 

Likya Gençlik ve Spor Kulübü Fethiye Boks Okulu Antrenörü Hakan Çınaroğlu yaptığı açıklamada, “Organize etmiş olduğumuz MMA Eğitim ve Gelişim Semineri programına; Alanya, Antalya, Çanakkale, İzmir, İstanbul ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sporcular katılım sağladı. Bu çalışmada Muaythai MMA Milli Takım Antrenörü İbrahim Yıldız ile Eski SAT Komandosu, Eski Judo Milli Takım Antrenörü ve Dünya Rekortmeni Namık Ekin hocamızın tecrübelerinden faydalanıyoruz. Öğrenciler adına yararlı bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Eğitim seminerimizi geçen yıl da düzenlemiştik. Gençlerimize sporu sevdirmek ve şehir dışına gidemeyen öğrencilerimiz için burada bir etkinlik düzenledik” ifadelerini kullandı.

 

Muaythai MMA Milli Takım Antrenörü İbrahim Yıldız açıklamasında, “Fethiye’deki programımız MMA antrenman bilimleri semineri… Organizasyona katılan sporcuları, elimizden geldiğince donanımlı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Etkinliğimize ülkemizin çeşitli illerinden, Fethiye’den ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden öğrenciler katıldı. Amacımız seminerde yer alan sporcularımıza, bu işi sevdirebilmek. Teknik kapasitelerini arttırabilmek ve antrenman bilimleri konusunda yetiştirmek. Eski SAT Komandosu, Eski Judo Milli Takım Antrenörü ve Dünya Rekortmeni Namık Ekin hocamız; genç sporculara tecrübelerini aktarıyor. İlerleyen süreçte Fethiye’den başarılı sporcuların çıkacağına inanıyorum. Aynı zamanda Likya Gençlik ve Spor Kulübü Fethiye Boks Okulu bizim kardeş kulübümüz. Burayı diğer kulüplerimiz gibi Türkiye’nin sayılı kulüplerinden birisi haline getirebilmek adına bu tür faaliyetlere önem veriyoruz” dedi.

 

Eski SAT Komandosu, Eski Judo Milli Takım Antrenörü ve Dünya Rekortmeni Namık Ekin, “Hakan hocamızın daveti üzerine burada genç sporcularımızla tanışma imkanım oldu. Fethiye’de insanlar oldukça misafirperver… Onun dışında salonumuz çok güzel ve hijyenik, sporcularımız da çok hevesli. İbrahim Yıldız, Marmara Bölgesi MMA Temsilcisi, federasyonun da en yetkili hocaları arasında yer alıyor. Ben bile bu yaşta hala kendisinden bir şeyler öğreniyorum.  Öğrenmenin hiçbir zaman yaşı yok. Salonumuzda hakikaten çok kıymetli hocalarımız var. Sporcularımıza temel teknikler hakkında bilgiler aktardık. Aralarında önemli başarılara imza atacak, kabiliyetli çocuklar var. Bunun yanında kuvvet, çabukluk, dayanıklılık ve diğer kavramlar hakkında bilgiler aktarıyoruz” diye konuştu.

 

80 YAŞINDA YENİ REKORLARA HAZIRLANIYOR

Çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Ekin, “Bildiğiniz gibi Eski SAT Komandosu hocasıyım. 18 adet kırılmamış Guinness Dünya Rekorum var. 80 yaşındayım ve yeni rekorlara hazırlanıyorum. Yakın bir zamanda yine sürpriz bir rekorum olacak. İbrahim hoca ile birlikte öğrenci yetiştirmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin birçok yerinden eğitim seminerlerine katılmak için davetler alıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Tecrübelerimi ve bilgilerimi gençlere aktarmaya çalışıyorum. Kitap yazmaya devam ediyorum. Şu ana kadar 21 kitap oldu” şeklinde konuştu.