FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 05-06-2021 13:14   Güncelleme : 05-06-2021 13:14

Erdem, “İlkokul kayıtlarımız tamamlandı”

Erdem, “İlkokul kayıtlarımız tamamlandı”

Erdem, “İlkokul kayıtlarımız tamamlandı”

Fethiye’nin özel eğitimde önde gelen kurumları arasında yer alan Fethiye Bahçeşehir Koleji Kampüsü, velilerden ve öğrencilerden büyük talep görüyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıklarını sürdüren kurumda, ilkokul kayıtları için kontenjanın dolduğu belirtildi.

Fethiye’de yoğun ilgiden dolayı ikinci kampüsün inşaat sürecinin devam ettiğini dile getiren Fethiye Bahçeşehir Koleji Kurucusu İbrahim Erdem; burada sosyal ve oyun alanları ile kapalı yüzme havuzunun olacağını kaydetti. Fethiye’nin eğitim alanında ön planda bir bölge olduğunun altını çizen Erdem, ikinci kampüsün ilçemize önemli bir katma değer sağlayacağını aktardı.

Fethiye Bahçeşehir Koleji Kampüsü Kurucusu İbrahim Erdem yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin en büyük kurumu. Hemen her ilde okulları ve İstanbul’da üniversitesinin yanı sıra 8 ülkede kampüsleri bulunmaktadır. Hatta sektöründe dünyadaki 2-3 kurumdan birisidir. Bahçeşehir Koleji Fethiye Şubesi olarak velilerimiz ve öğrencilerimiz; hem kurumsal olması hem de pandemi sürecinde uzaktan eğitimde dijital altyapımız çok iyi olduğu için bizleri tercih etmektedirler. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde ilkokul kayıtlarımız sona erdi. Ortaokulda da bazı sınıflarımız doldu. Şu anda sadece 9. sınıf ve ara sınıf kayıtları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Erdem, “Bu yoğunluğu göz önünde bulundurarak, önümüzdeki yıl ikinci kampüsümüzü hizmete açacağız. Şu an inşaat aşaması devam ediyor. İki etap halinde yapımı tamamlanacak. Bu yıl anaokulu inşaatını bitirip, eğitim öğretim yılına yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bir sonraki yıl ilkokul binamız faaliyete geçmiş olacak. Yeni kampüsümüz; sosyal ve oyun alanları, kapalı yüzme havuzu ve son teknoloji ile donatılmış bir eğitim kurumu olacak. Fethiye eğitim alanında ön planda bir bölge olduğu için, böyle bir kampüs ilçemize eğitim alanında büyük bir değer katacak. Deneyimli bir öğretmen kadromuz var. Yeni anaokulumuzda da deneyimli ve uzman bir kadro kurduk. 4,5 ve 6 yaş öğrencilerin anaokulu kayıtları devam etmekte. Temmuz ayı sonunda büyük ihtimalle oranın kayıtları da tamamlanır. Bu şekilde eğitime devam etmekteyiz” dedi.