FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 03-07-2021 19:51   Güncelleme : 03-07-2021 19:51

Emniyet hırsızlara geçit vermiyor

Emniyet hırsızlara geçit vermiyor

Fethiye’de meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, özel ekibin yürüttüğü detaylı çalışmalar sonucunda İzmir’den kiraladıkları araçla komşu il ve ilçeler de dahil olmak üzere birçok ikametten hırsızlık yaptığı tespit edilen 3 kişiyi yakaladı.  

Foça ve Akarca mahallelerinde bulunan 10 civarındaki işyeri ve MOBESE kameralarında yapılan taramalarda, şüpheli şahıslar F.K. G.K. ve S.U. olduğu tespit edilmiş olup; şahısların hırsızlık amacıyla Fethiye’ye geldikleri öğrenildi. Yapılan incelemeler neticesinde şüphelilerin Göcek Mahallesi'nde bulunan bir apartta saklandıkları bilgisine ulaşıldı. Bu adrese yapılan operasyon sonucunda, hırsızlıkra kullanılan aletler ve ikametlerden çaldıkları tespit edilen ziynet eşyaları ile birlikte yakalandıkları bildirildi.

Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından şüpheli şahısların aracında ve kaldıkları apartın odalarında yapılan aramalarda; yaklaşık bin 500 TL nakit para, çok sayıda ziynet eşyası ( altın kolye, yüzük, küpe, bilezik), çok sayıda döviz, 4 adet kapıları açmak için kullanılan ve genelde ikamet hırsızlarının tercih ettiği el yapımı aparatın yanı sıra 3 adet tornavida, 3 adet cep telefonu, 2’si altın olmak üzere toplamda 3 saat ele geçirildiği öğrenildi. Şüpheli şahısların İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgularının ardından adli makamlara sevk edildiği belirtildi.