GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2020 14:38   Güncelleme : 02-02-2020 15:15

EMITT KAŞ İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİP

24. Uluslararası EMITT Fuarı Kaş için ayrı bir öneme sahip.Turizm Bakanlığı'nın 2020 Patara yılı olarak ilan etme düşüncesinden dolayı bu yıl EMITT Fuarı Kaş için daha önemli hale geldi.

EMITT KAŞ İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİP

24. Uluslararası EMITT Fuarı Kaş standını değerlendiren Saklıkent Kutan Tesisleri ve Saklıkent GORGE CULB İşletme Yetkilisi, Tarık Kutan "Turizm Bakanlığı'nın 2020 Patara yılı olarak ilan etme düşüncesinden dolayı bu yıl EMITT Fuarı bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü bölgenin tanıtımı ve geniş kitlelere ulaşma açısından katılım bizim için çok önemliydi. Karşılığında da beklentilerimizi aldık ziyaretçiler ve sektör temsilcileri tarafından yoğun bir ilgi alaka oldu" dedi.

Dijitalleşmeyi, etkileşim bilgi alışverişini değerlendiren Kutan" Her ne kadar geçen yıllara nazaran fuarların etkisi dijitalleşme den ötürü azalmış olsa da özellikle EMITT Turizm fuarında uluslararası fuar olmasından dolayı etkileşim bilgi alışverişinin ve bunların geri dönüşümü eskisi kadar çok olmasa da yine de faydasını görüyoruz" dedi.

Kaş standına yoğun ilginin yanı sıra diğer standları ve genel kitleyi değerlendiren Kutan" Benim bu yıl EMITT Fuarı'nda olumsuz olarak gördüğüm şey katılımcıların birçoğunun sürekli kendilerini tekrara düşürmeleri. Standlarında görsel olarak, dizayn olarak kendilerini yeniden yenilememiş olmaları ve bir önceki fuara göre aynı konseptle fuara katılmaları oldu. Bunun yanında rivayetlerin katılımlarında gözle görülür bir düşüş oldu. Burada da kalkınma ajanslarının illerin tanıtımını daha önce yapmış oldukları katkıyı bırakmış olmaları büyük etken oldu" dedi.