MİLAS TÜRK
Giriş Tarihi : 05-02-2021 14:56   Güncelleme : 05-02-2021 14:56

Emin Çelik Basın Açıklaması

Emin Çelik Basın Açıklaması

MİLAS DA ARTIK SEVGİ VE HİZMET DİLİNİN KAZANMASI GEREKTİĞİNİ ÜMİT EDİYORUM
Zor dönemlerden geçtiğiniz şu günlerde Başta ülkemiz sonrada Milas ımız için kullanılan dil bu olmamalı diye düşünüyor Değerli Milas Belediye başkanıma ekteki basın açıklamamla cevap veriyorum.
   BASIN AÇIKLAMA METNİ
Cumhur İttifakının kıymetli mensupları, kıymetli belediye meclis üyelerimiz ve çok değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz.
Malumunuz olduğu üzere son günlerde bilimin ve eğitimin yuvası olması gereken bir üniversitemizde çeşitli eylemler ve provokasyonlar yapılmaktadır. Mevcut olayların sebebi olarak ise, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın rektör ataması olarak işaret edilmektedir. Ama bizler bu olaylar bir yerlerden hatırlıyoruz. Bu dili, bu nefreti, bu kaos çıkarma oyunlarını 17-25 Aralık sürecinde, kapatma davalarında, 28 Şubat sürecinde, Gezi Parkı Eylemlerinden hatırlıyoruz. Terör gruplarının yuvalandığı, devlete –millete baş kaldırının olduğu, dış mihrakların kuklalığını yapanları gördük. Amacın ağaç olmadığının, ülkemizi çatışmaya iterek egemenlik gücümüzün kırılmaya çalışıldığını gördük. Bugün de olay rektör ataması değildir. Başarılı üniversitelerimizden olan Boğaziçi Üniversitesinde başlatılarak diğer üniversitelerimize ve sokaklara yayılmak istenen, sosyal medya üzerinden aynı dili konuşan farklı terör gruplarının destek vererek vatandaşlarımızı protestoya davet ettiği, asıl hedefin ülkede kargaşa ortamı yaratmak olduğu, geçmişte de deneyimlediğimiz bir senaryoyu izliyoruz. Ama oyun kurucuların yaptığı büyük bir hata var. Türkiye, devlet ve millet ekseninde böylesine basit oyunlara pabuç bırakmaz, paye vermez. Çünkü Türkiye sizin bildiğiniz eski Türkiye değil. İHA’larımız, SİHA’larımız ve nice askeri metaryallerimizin bugün dünya da neler yaptığı tüm dünyanın malumu.
Üstünü örtmeye çalıştıkları bir başka gerçekte şudur: Cumhurbaşkanımıza doğrudan rektör atama yetkisi verilmiştir. Cumhurbaşkanımız da makamına ait bu yetkiyi kullanarak rektör atamalarını gerçekleştirmiştir. Burada hukuka ya da demokrasiye aykırı olan nedir?
Hukuktan, demokrasiden dem vuranların, anayasal hak adı altında hukuku ve demokrasiyi ayaklar altına almaya çalışmalarını görmezden mi gelmeliyiz?
Yapılan eylemlerde an itibari ile 159 şüpheli göz altına alındı. Bu kişilerden 102’sinin öğrenci olmadığı açıklandı.  Bu kişilerin büyük çoğunluğunun terör örgütü üyeleri olduğu da belirlendi. Bu terör örgütlerinden bazıları; MLKP, THKP/C Dev Yol, DHKP/C, Fetö/PDY. Ayrıca bu şüphelilerin büyük kısmı hakkında önceki dönemlerde “anarşist grubu faaliyetleri, kasten yaralama-tehdit, Türkiye Cumhuriyetini alelen aşağılama, hırsızlık” gibi işlemler yapıldığını görüyoruz. Bu durum da bize sözü edilen kişilerin amaçlarının ne olduğunu açıkça gösteriyor. Ancak, açıkça söylüyorum: BA-ŞA-RA-MA-YA-CAK-SI-NIZ!
Ülkemizde kurgulanmaya çalışılan oyun sahnelenmeye başlayınca  ses hep sınır dışından geliyor. Açıklamaların yapıldığı yerlere bakınız. ABD Başkanı Biden, AB, BM… Daha geçtiğimiz aylarda ABD başkanlık seçiminde Biden karşıtı gruplar kongre salonuna girince “hepsi terörist” ama benzer olaylar Türkiye’de yaşanınca “Türkiye’yi kınıyoruz” diyorlar. Hadi canım sizde. Sizin amaç ve hedeflerinizi biliyoruz ama asla taviz vermeyeceğiz. Hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi savunacağız, koruyacağız. Hukuk demişken, kendisi de bir hukuk adamı (Avukat) olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından eylemlere destek paylaşımı yapmış. Terör gruplarının yönlendirmeye, şekil verip anlam yüklemeye çalıştığı bu eylemlere destek hangi aklın, hangi yaklaşımın ürünüdür? Muhalefet yapmak demek, amaç ülkeyi karıştırmak olsa dahi yapılan eylemlere destek vermek demek midir? Hukukun üstünlüğünü savunması gereken bir hukuk adamının tutumu hukuku ve yasaları yok saymak mı olmalıdır?
Benim, belediye başkanı Muhammet Tokat’a tavsiyem; genel merkezine şirin gözükmeye çalışmak adına sergilediği yanlış duruşu bırakarak Milas’ın sorunlarına ve gelişimine eğilmesidir.
Değerli Milas Belediye Başkanım şahsınıza Milas Halkının verdiği destekten dolayı Milas halkına olan aşkımız sebebi ile saygı duyuyorum. Lakin, gerek ülke genelinde gerekse yerelde bugün ihtiyacımız olan dil; kardeşlik, dostluk ve sevgi üzerine olmalıdır diye düşünüyor, bundan sonraki söylemlerinizin ve eylemlerinizin bu bağlamda olacağını ümit ediyorum.
Milas Kamuoyuna saygılarımla
Daha modern bir Milas’ta yaşamak ümidiyle.
 
                                            Emin Çelik /    
                              Cumhur ittifakı Adına
                           AK Parti Milas İlçe Başkanı