ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 17-09-2021 09:36   Güncelleme : 17-09-2021 09:36

Eldirek’in tek köy kahvesini bir kadın işletiyor

Fethiye’nin Eldirek Mahallesi’nde bir kadın, köy kahvesi işletiyor. Eldirek Mahallesi’nin tek köy kahvesinin 7 yıllık işletmecisi 47 yaşındaki Elmas Köse, “İşimi severek yapıyorum. Burada herkes tanıdık olduğu için zorluk yaşamıyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Eldirek’in tek köy kahvesini bir kadın işletiyor

Fethiye’nin Eldirek Mahallesi’nde bir kadın, köy kahvesi işletiyor. Eldirek Mahallesi’nin tek köy kahvesinin 7 yıllık işletmecisi 47 yaşındaki Elmas Köse, “İşimi severek yapıyorum. Burada herkes tanıdık olduğu için zorluk yaşamıyorum” şeklinde ifadeler kullandı. Kahve müşterileri de daha hijyenik bir ortamda zaman geçirip çay içtikleri için oldukça memnun bu durumdan.

Eldirek Mahallesi’nde bulunan tek köy kahvesini 7 yıldır bir kadın işletiyor. 3 çocuk sahibi Elmas Köse, Daha önce aynı mekanda, çocuklara tost yaparak başladığı işe şimdilerde köy kahvesi işleterek devam ediyor. Köse, “7 yıl önce burada yakınımızdaki okuldan gelen öğrencilere tost yapıyordum. Daha sonra Muğla Büyükşehir Yasasıyla birlikte muhtarlıkta bulunan köy kahvesi kapatılınca, kahve müşterileri burada toplanmaya başladılar. Şu an her ne kadar yerimiz kahveye dönüşse de çocuklara yine tost yapmaya, evde yaptığım hamur işlerini satmaya devam ediyorum. Köy yerinde herkes birbirini tanıdığı için zorluk çekmiyorum. İşimi severek yapıyorum” dedi.

En başlarda eşiyle birlikte çalıştığını dile getiren Köse, sonraları eşinin başka işe başladığını kendisinin burayı işletmeye devam ettiğini söylüyor. Elmas Köse’nin kızı, annesiyle gurur duyduğunu belirtirken kahve müşterileri ise Köse’nin hizmetinden oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar.