MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 17-05-2022 14:30

Ege İhracatçılar Birliğinden Vali Orhan Tavlı’ya Ziyaret

Ege İhracatçılar Birliğinden Vali Orhan Tavlı’ya Ziyaret

Ege İhracatçılar Birliğinden Vali Orhan Tavlı’ya Ziyaret
“Ege İhracat Buluşmaları - Muğla” toplantısı için Muğla’ya gelen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Bedri Girit ve Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İ. Cumhur İşbırakmaz ile birlikte Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret etti. 
Ziyarette Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla’nın tarımsal üretimini ve ihracatını artırmak için Seydikemer’de tarıma dayalı süt ihtisas OSB projesini hayata geçirmek için yoğun biçimde çalıştıklarını aktardı. 
Vali Tavlı, geçen yıl gerçekleşen orman yangınlarında Muğlalı madencilerin hemen yardıma koşarak, tüm personel ve araçlarını yangınla mücadele için seferber ettiğini, bu yüzden kendilerine minnettar olduklarını ifade etti. 
Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Bedri Girit, Türkiye’nin şu an dünyada çam balı ihracatında lider olduğunu, bunun aslan payının da Muğla’ya ait olduğunu söyledi.
Muğla Valisi Orhan Tavlı da Muğla’da arıcılığın gelişimi için her türlü desteğin verildiğini, bu yıl Ağustos ayında Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek olan 47. Uluslararası Apimondia Kongresi'nde Muğlalı arıcıların Muğla’yı en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade etti.