GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 16:39   Güncelleme : 14-12-2021 16:39

Duruşma 8 Mart 2022 tarihine ertelendi

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve şoförünün geçtiğimiz yıl Ağustos ayında trafikte Murat Çağlar Özbakır ile tartışması üzerine açılan dava görülmeye devam ediyor. Bu celsede tanıklar dinlendi.

Duruşma 8 Mart 2022 tarihine ertelendi

 

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve şoförünün geçtiğimiz yıl Ağustos ayında trafikte Murat Çağlar Özbakır ile tartışması üzerine açılan dava görülmeye devam ediyor. Bu celsede tanıklar dinlendi.

 

Fethiye Adliyesi 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca müdafisi Avukat Mustafa Barış Güler, Başkan Karaca’nın şoförü Barış Mete müdafisi Avukat Tuğçe Güneş ile Fethiye’ye tatil için geldiği sırada başkan ve şoförü ile trafikte sorun yaşayan Murat Çağlar Özbakır müdafisi Avukat Yaman İyiöz’ün katıldıkları görüldü. Görülen duruşmada tanıklar Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Belediye Meclis Üyesi Yücer Börekçi ve esnaflık yapan Osman Köseoğlu dinlendi.

 

Ali Gaffar Okkan Caddesi üzerinde esnaflık yaptığını belirten Osman Köseoğlu, “Ben dükkanımda otururken ‘Sen bana küfür edemezsin, seni kim yolladı’ şeklinde bağrışmalar duydum. Bunları kimin söylediğini görmedim. Olay yerine vardığımda bir kadın ile bir adam duruyordu. Bir araba da uzaklaşıp gitmişti. Alim Karaca ve Barış Mete’yi görmedim, zaten Barış Mete’yi de tanımıyorum. Gördüğüm kadarıyla arabada herhangi bir hasar yoktu. Ön cam kırık değildi” dedi.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli beyanında, “Olay günü iki araba halinde ilerliyorduk. İlk olayın olduğu yerde 2-3 araba gerideydik. Başkan beyin sadece arabaya bindiğini gördük. Başka bir şey görmedim. Işıkların oraya geldiğimizde biz yine başkan beyin aracının bir araba gerisindeydik. Eski devlet hastanesi kavşağı denilen yerde ışıkta araçlar durdu. Biz de durduk. Başkan ve şoförü araçtan indiler. Biz hemen yanına gittik. Başkan beyin ‘Sen bana nasıl küfür edersin’ sözünü duydum. Ancak, Barış’ın bir şey dediğini duymadım. O sırada aracın içinde bayan olduğu söylendi. Başkan bey de ‘Allah’ınızdan bulun’ tarzında bir şeyler söyleyip, arabasına bindi. Arabaya zarar verdiklerini görmedim” ifadelerini kullandı.

 

Belediye Meclis Üyesi Yücer Börekçi beyanında, “Olay günü Aksazlar Koyu’nda düğün vardı. Oradan ayrılıp, Çalış’taki başka bir düğüne giderken yolda bu olay oldu. Biz o gün 4 araç ile ilerliyorduk. Yeni Cami ışıklarının oraya geldiğimizde, başkan beyin aracı karşı tarafın aracının yanında durdu. Başkan beyin araçtan indiğini gördük. Biz olayı sakinleştirmeye çalışıyorduk. Hakaret ve tehdit tazı bir şeyler duymadık. Araca vurma olmadı” şeklinde konuştu.

 

Avukatların beyanatlarının ardından olaya müdahale eden polis memurlarının tanık olarak dinlenmesine karar verilirken, duruşma 8 Mart 2022 tarihine ertelendi.