FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 19-06-2021 15:00   Güncelleme : 19-06-2021 15:00

Dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmayı hedefliyorlar

Dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmayı hedefliyorlar

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programının bu haftaki konukları Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Saniye Uyar Kırık ile Dalaman Sarsala Spor Kulübü aynı zamanda A Milli Rafting Takım Sporcusu Dursiye Gedikoğlu oldu.

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Saniye Uyar Kırık, kulüp faaliyetleri ve geçtiğimiz haftalarda Rize’de düzenlenen ve U-19 kadınlarda birincilik, U-19 erkeklerde ikincilik elde ettikleri Türkiye Şampiyonası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan ve Antrenör Kırık, en büyük hedeflerinin Dalaman Çayı’nda rafting dünya şampiyonasını düzenlemek olduklarını belirtti.

Çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Saniye Uyar Kırık, “2018 yılında kurulduk. Rafting ile spor faaliyetlerimize başladık. Daha sonra voleybol ve atletizmi de bünyemize ekledik. Rafting ile daha ön plana çıktık, Dalaman Çayı’nın veli nimetlerinden faydalandık. 85 lisanslı sporcumuz var. Voleybolda bölgesel ligde oynayan erkek takımımız var. Geçtiğimiz hafta Rize’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda yarıştık. Açık yaş kategorilerinde milli takım seçmeleri de gerçekleştirildi. Sporcumuz Dursiye Gedikoğlu, Fransa’da yapılacak dünya şampiyonasında açık yaş kadınlar kategorisinde milli takıma davet edildi. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Teknik heyetimize ve sporcularımıza güveniyoruz. Temennimiz milli takımımız Fransa’daki dünya şampiyonasından başarı ile dönecektir” dedi.

Dalaman Sarsala Spor Kulübü aynı zamanda A Milli Rafting Takım Sporcusu Dursiye Gedikoğlu raftingle tanışma sürecini anlatarak, “Dünya şampiyonası için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Dünya şampiyonasında yer alacağım için de heyecanlıyım. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi düşünüyorum.  30 ülke, 80 takım ve 350’ye yakın sporcu organizasyonda yer alacak” diye konuştu.

Dalaman’ın raftingin yanı sıra yürüyüş ve diğer doğa sporları için de uygun bir bölge olduğunun altını çizen Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Saniye Uyar Kırık, “Bölgemizin ulusal ve uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapması, turizm açısından da önemli bir katma değer sağlayacaktır. Zaten ilçemizde havaalanı var. Geçtiğimiz yıllarda Dalaman Çayı’nda önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptık. Dalaman Sarsala Spor Kulübü en büyük hedefimiz dünya şampiyonasına ev sahipliği yapabilmek” şeklinde ifadeler kullandı.