MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 21-11-2020 17:05   Güncelleme : 21-11-2020 17:05

Dünya Çocuk Hakları Günü Kapsamında Vali Orhan Tavlı’ ya Ziyaret

Dünya Çocuk Hakları Günü, 1989 yılından bu yana, Birleşmiş Milletler tarafından kabul görmesinin ardından 20 Kasım tarihinde farkındalık yaratmak için kutlanmaktadır.

Dünya Çocuk Hakları Günü Kapsamında Vali Orhan Tavlı’ ya Ziyaret

193 ülke tarafından onaylanan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, kanunen çocukların sahip olduğu eğitim, sağlık, barınma gibi hakların tanımlanmasına olanak sağlamaktadır. 

 

Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Osman Toprakçı, İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Kavuk ile beraberinde 6 çocuk, Vali Orhan Tavlı’ yı ziyaret ettiler.

 

Vali Orhan Tavlı, ziyarete gelen çocuklarla bir süre sohbet ederek, çocukların ihtiyaçlarını dinledi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Orhan Tavlı, “Bir ülkenin geleceği çocuklardır, onlar geleceğimizin teminatıdır. Her çocuk öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma, barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Bu nedenle çocukların özel bir duyarlılığa ve özel bir korunmaya ihtiyaçları vardır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı onlara daha güzel bir ortam sunduğumuzda geleceğimizi teminat altına almış oluruz.” Dedi. 

 

Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirten Vali Orhan Tavlı, tüm çocuklarımızın “Dünya Çocuk Hakları Günü’nü” kutluyorum” dedi.