SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 27-06-2020 20:58   Güncelleme : 27-06-2020 20:58

Doktorun Dini Düşüncesine Hakaret Eden 2 Personele Soruşturma

Doktorun Dini Düşüncesine Hakaret Eden 2 Personele Soruşturma

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli başörtülü bir doktorun aynı birimde görevli iki erkek personelin başörtüsü, dindarlık ve Müslümanlık üzerinden ağır hakaretlerine ve sözlü saldırılarına maruz kaldığı olayla ilgili dosyanın incelenmek/soruşturulmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderildiği öğrenildi.

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli A.A. ve A.F. isimli iki erkek personel hakkında, aynı birimde görev yapan F.T.isimli başörtülü doktorun dini düşüncelerine hakaret ettiği ve sözlü saldırıda uğradıkları gerekçesi savcılıkça soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Başörtülü doktora ağza alınmayacak küfürler ve hakaretleri yapan iki kişi hakkında Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nün de harekete geçmesi bekleniyor.

“MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ TACİRLİĞİ”

ÖNDER Muğla İl Başkanı Sefa Kara’nın resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ortaya çıkan hakaret ve sözlü saldırı olayı ile ilgili Kara,  yapılan saldırının 28 Şubat’ı hatırlattığını belirterek, “Yalnızca başörtülü oldukları için üniversitelerden öğrencilerin atıldığı, başörtülülerin diploma törenlerine bile alınmadığı 28 Şubat günlerini anımsatan bu sözlü saldırının hukuki sürecinin takipçisi olacağız” dedi. ÖNDER İl Başkanı Kara, “Artık bu hadsiz saldırıların failleri hak ettikleri muameleyi görmelidirler. Müslüman mahallesinde salyangoz sattıkları yetmiyor gibi salyalarını da Müslümanlara bulaştırıyorlar. Gerekirse bu meselenin hukuki boyutuna biz de dâhil olacağız. Çünkü burada başörtülülere ve Müslümanlara yönelik çok ağır hakaretlerden söz ediyoruz” dedi.