GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2020 11:29   Güncelleme : 02-02-2020 11:52

DOĞUNUN İNCİSİ MARDİN'E EMİTT FUARINDA YOĞUN İLGİ

Mardin EMİTT Fuarında yoğun ilgi gördü.

DOĞUNUN İNCİSİ MARDİN'E EMİTT FUARINDA YOĞUN İLGİ

Fuara gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olan Mardin standında gelenlere yöresel ürünler, yöresel lezzetler ve tarihi Mardin sergilendi.

24. EMİTT Fuarın'daki Mardin standında gelen ziyaretçileri Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve Mardin Kültür Turizm İl Müdürü Sabahattin Genç ağırladı. 

EMİTT Fuarını değerlendiren Mardin Kültür Turizm İl Müdürü Sabahattin Genç "Dinlerin ve dillerin kenti Mardin standımıza Hoşgeldiniz. Mezopotamya'nın İnci şehri olarak tanımlanıyor bizim kentimiz.
24. Uluslararası EMİTT Fuarımıza Vali Yardımcısı sayın Bahattin Çelik'in Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yaman başkanlığında mardinimizi 10 ilçe belediyesi ile birlikte Burada temsil ediyoruz. İki gündür çok yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Mardin'in tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında Görüldüğü üzere yöresel ürünlerimizi de tanıtıyoruz. Mardin'e bütün ülkemizde yaşayan vatandaşların ilimizi görmelerini özellikle tavsiye ediyoruz özellikle davet ediyoruz. Mardin görülmeye değer bir kendimiz. Bir yönüylede Venedik'e benzetiliyor zaten benzerlikler vardır yani yukarı Mardin'e baktığımız zaman. Venediğe rakibiz öyle söyleyeyim. UNESCO dünya kültür mirasına ilimiz aday. İnşallah en yakın zamanda orada da yerimizi alacağız. Gastronomide çok iddialıyız ilimizde özellikle yöresel yemeklerimiz çok yönlü talep gören ülke genelinde mutlaka yenilmesi tadılması gereken bir lezzet olarak görüyoruz. Gelip standımızı ziyaretlerde bulunan tüm misafirlerimizede çok teşekkür ederiz" dedi.