SPOR
Giriş Tarihi : 19-10-2021 17:42   Güncelleme : 19-10-2021 17:42

Diploma denklik ve terfi sınavı yapıldı

Ju Jitsu Federasyonu faaliyet programı kapsamında Dan Terfi ve Antrenör Hakem Gelişim seminerine Fethiye ev sahipliği yaptı.

Diploma denklik ve terfi sınavı yapıldı

Ju Jitsu Federasyonu faaliyet programı kapsamında Dan Terfi ve Antrenör Hakem Gelişim seminerine Fethiye ev sahipliği yaptı.

 

Ülke genelindeki değişik illerden sporcuların yer aldığı organizasyon, Likya Gençlik ve Spor Kulübü ve Fethiye Boks Okulu Salonu’nda gerçekleştirildi. Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas, Genel Koordinatör Seyit Mehmet Hallaç, Federasyon Eğitim Kurulundan Sorumlu Asbaşkan Şerafettin Baynaz’ın katılımıyla gerçekleştirilen faaliyette; sporcular siyah kuşak birinci dan terfilerini elde etti.

Öte yandan antrenör ve hakemlerin gelişim seminerleri gerçekleştirildi. 2 gün süren program sonunda dereceye giren sporcu, antrenör ve hakemlere belgeleri; Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Hulisi Elmas, Genel Koordinatör Seyit Mehmet Hallaç, Federasyon Eğitim Kurulundan Sorumlu Asbaşkan Şerafettin Baynaz tarafından takdim edildi.

Likya Gençlik ve Spor Kulübü ve Fethiye Boks Okulu Antrenörü Hakan Çınaroğlu yaptığı açıklamada, “Spor kulübü olarak Fethiye’de önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Fethiye bildiğiniz gibi gözde bir turizm merkezi… Spor bu yönde ilçemizin tanıtımında büyük bir rol oynuyor. Daha geniş katılımlı organizasyonlarla, Fethiye’nin ismini birçok yerde duyurmak istiyoruz” dedi.

 

Gençlerin spora yönelmesi adına özverili bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Antrenör Çınaroğlu, “Genç sporcularımızı geleceğe hazırlıyoruz. Bu tür organizasyon ve şampiyonalar onların tecrübe kazanmasını sağlıyor. Likya Gençlik ve Spor Kulübü ve Fethiye Boks Okulu olarak bu tür faaliyetlere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.