FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 16-05-2021 15:54   Güncelleme : 16-05-2021 15:54

Deşifre Gündem Özel’in konuğu Yılmaz oldu

Deşifre Gündem Özel’in konuğu Yılmaz oldu

Deşifre Gündem Özel’in konuğu Yılmaz oldu

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan Deşifre Gündem Özel programının konuğu AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Keramettin Yılmaz oldu. Serdar Cemal Süzeroğlu moderatörlüğünde gerçekleşen ve canlı olarak izleyicilerle buluşan Deşifre Gündem Özel programında Siyaset Yorumcusu Cengiz Gürhan da yer aldı.

Program konuğu AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetlerinin yanı sıra Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. İl Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, 1984 yılında Ölüdeniz’e turizmi getirenler arasında yer aldığını belirtti. 2010 yılına kadar turizm işletmeciliği ve inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini kaydeden Yılmaz, 1994 yılında Ölüdeniz Belediyesi’nin kuruluşunda, belediye meclis üyesi olarak emek verdiğini; ayrıca büyükşehir yasası öncesinde 2004 ve 2014 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığını söyledi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPTIK

AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Keramettin Yılmaz, “2004 yılında belediye başkanı seçildiğimde tüm yollarımız topraktı ve kanalizasyon inşaatımız devam ediyordu. Hızlı bir şekilde arıtma tesisimizi yaptık ve yollarımızı parke ile kapladık. Derin deşarj ile arıtma tesisimizi çalıştırmaya başladık. Arıtma tesisinin kurulması ile Ölüdeniz’deki koli basili miktarında ciddi azalmalar oldu. Ölüdeniz, Fethiye’nin dünyaya açılan penceresidir. Fethiye-Ölüdeniz yolunu ve imar planlarımızı tamamladık. İçme suyu hattını bitirdik ve Ölüdeniz’e bir ilköğretim okulu kazandırdık. Okulumuz şu anda ilkokul ve ortaokul olarak eğitim öğretime devam ediyor. Spor tesisi ve parklarımızı yaptık. Sınırlı bir belde belediyesi bütçesi ile sürekli yatırım yaptık. Güzel bir belediye binasını Ölüdeniz’e kazandırdık. Festivallere devam ettik. Sosyal belediyecilik yaptık. 10 yıl boyunca halkımızın, esnafın ve yatırımcımızın yanında olduk. Bizim emeğimizin de olduğu teleferik projesi Fethiye turizmine artı değer sağlayacaktır” şeklinde ifadeler kullandı.

FETHİYE’YE GÜZEL HİZMETLERİMİZ OLACAK

İstifa süreci hakkında konuşan İl Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, “8 Ocak 2019 tarihinden bu yana AK Parti’de siyasete devam ediyorum. İl kongremiz sonucunda, yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım. Önemli olan halkımıza hizmettir. Hizmetin sunumu adına ve daha iyi belediyecilik yapılacağına inandığım için AK Parti’ye geldim. Önümüzdeki süreçte Fethiye’ye güzel hizmetlerimiz olacaktır. Belediye başkanlığım ve şirket yöneticiliğim dönemlerimde her zaman personelime değer verdim. İnsanlara kapım her zaman açık oldu. Bugün de aynı. İstifa sürecinde bazı ağır sitemler olsa da onlara halkımızı eşit davranmaya devam edeceğimizi dile getirdik” dedi.

ÜZÜLEREK TAKİP EDİYORUZ

Açıklamalarını sürdüren Yılmaz, “Fethiye Körfezi’nin temizliğinde birinci sorumlu Muğla Büyükşehir Belediyesi’dir. Fethiye Belediyesi 2 yıldır bu konuda ön çalışmalarını yaptı mı? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın burada gerekli desteği sunacağına inanıyorum. İlçe belediye başkanları, yatırımlar için bakanlıklardan ayrılmayacaklar. Bunların gerekli olduğu yönünde ilgilileri ikna edecekler. Belediye başkanlarımız ve büyükşehir belediye meclis üyelerinden ricam, en kısa sürede bu sorunu çözüme kavuşturmaları. Seçilmiş belediye başkanlarının partileri yoktur. Seçildikleri zaman rozetlerini çıkarırlar. Sayın Osman Gürün, büyükşehir koordinasyon toplantılarına sadece kendi partisinden olan belediye başkanlarını çağrıyor. Diğerlerine çağrıda bulunmuyor. Bunu üzülerek takip ediyoruz. Ölüdeniz Belediye Başkanlığım döneminde farklı bir partiden olmama rağmen, sunduğum proje ve yatırımlarıma bakanlıklarımızdan çok ciddi destekler oldu” diye konuştu.

PLANLAMA DAHA İYİ YAPILABİLİRDİ

Fethiye’de devam eden projeler hakkında düşüncelerini aktaran Yılmaz, “Belediyeler ve kurumlarda hizmet süreklidir. Fethiye’nin değişik bölgelerinde altyapı ve diğer çalışmalar sürüyor. Yapılan her şeye teşekkür ediyoruz. Bütün bunlar büyük emek isteyen işler. Planlama daha iyi yapılabilirdi diye düşünüyorum. Turizmin 17 Haziran’dan sonra başlaması hedefleniyor. Bu belediyeler için bir fırsattır. Böyle bir ortamda turizm nasıl yapılacak? Hiçbir uyarı ve yönlendirme yapılmıyor. Her yolun aynı anda kazılması insanları zor durumda bırakmaktadır. Bana kalırsa 4 yıla yayılmalıydı. İnşaat yasaklarına uyulmalıydı. Temennim kısa sürede çalışmaların sona ermesi” şeklinde konuştu.

RUTİN BELEDİYECİLİK YAPILIYOR

Fethiye Belediyesi’nin Birgün Gazetesi aboneliği, parkomat ve diğer konularda da görüşlerini paylaşan AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Keramettin Yılmaz, “Körfezin temizlenip, yüzülebilir hale gelmesi; tersanenin taşınması en büyük hedefimiz. İstihdamın arttırılması adına Kayaköy turizme kazandırılabilir. Üzümlü’yü neden bir Şirince haline getirmeyelim? Şu anda rutin bir belediyecilik yapılıyor. Biz şu zamana kadar yapılan her şeye teşekkür ediyoruz. Şu anda bir pandemi sürecinden geçiyoruz. Şu ana kadar bir başarı görmedim. Yapılan ve devam ettirilen önemli projeler de var. Seçilenlerin hiçbir şekilde şikayet hakkı yok. Önemli olan göze dokunan, ülke çapında ses getirecek projelerin hazırlanması. Fethiye her anlamda şanslı bir belediye. Gayrimenkulleri çok değerli. Belediye başkanları borçlanmaktan korkmayacak” dedi.

SİYASETÇİLERİN HEDEFLERİ OLMALIDIR

Yılmaz programın son bölümünde, “Siyasetle uğraşan herkesin bir hedefi olmalıdır. Partiler ülkemizde ortak hareket ediyorlar. Sürekli halkın içerisindeyim. İnsanlar bizi bırakma diye sesleniyorlar. Çok başarılı bir il başkanımız var. 50 kişilik bir yönetim kurulumuz var. Komisyonlarımız halkın sıkıntılarını dinliyor ve ilgili yerlere aktarıyor. En büyük hayalim ekibimle birlikte AK Parti’ye, Fethiye Belediyesi’ni kazandırmak” ifadelerini kullandı.