GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 17:13   Güncelleme : 29-10-2021 17:13

Dernek başkanlığına Fethiyeli Mustafa Ertürk seçildi

İstanbul’daki Muğlalıların kurduğu ve 400’e yakın üyesi bulunan, Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği’nin Başkanlığına Fethiyeli Makine Mühendisi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Ertürk seçildi.

Dernek başkanlığına Fethiyeli Mustafa Ertürk seçildi

İstanbul’daki Muğlalıların kurduğu ve 400’e yakın üyesi bulunan, Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği’nin Başkanlığına Fethiyeli Makine Mühendisi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Ertürk seçildi.

Kahvaltılı genel kurul toplantısına, Muğla Milletvekili Suat Özcan, Galatasaraylılar Derneği Başkanı hemşerimiz Fidel Berber, İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Burcu Aslan, geçmiş dönem dernek başkanları Hüdaverdi Aksen, Serter Karataban, Metin Çalış ve İlker Gören’in yanı sıra dernek üyeleri katıldı. Ayrıca genel kurula Muğla Milletvekilleri, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay kongrenin hayırlı olması dileklerini ilettiler. Geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kırbaş’ın teşekkür konuşması yaptığı genel kurulda divan heyetinde, Metin Çalış, Serter Karataban ve Süleyman Arıhan görev yaptı.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından, tek liste ile gidilen seçimde 2 yıl sürecek başkanlık için Fethiyeli Mustafa Ertürk 400’e yakın üyesi bulunan İstanbul’daki Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanlığına seçildi. Yönetim kuruluna ise Öğretim Üyesi Av Nimet Velioğlu, Noter Av. Ferah Türel, Mali Müşavir İlker Gören, Av. Özgen Sevingül, Makine Mühendisi Basri Akkoyun. Dr. Seçil Günay Avcı, Psikolog Öğretmen Gözde Demir Ertuğrul, Öğretim Görevlisi Fizyoterapist Sergen Öztürk, Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Gizem Gülçiçek, Av. Taylan Gökmen ve İş insanı Necati Şener seçildi. Denetim Kuruluna ise; Av. Metin Çalış, Mali Müşavir Duru Koçer, Av Şenol Özçakıcı, Mali Müşavir Cemal Kahraman, Av. Burcu Aslan ve Av. Merve Yıldırım seçildi.

Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği Başkanı Mustafa Ertürk yaptığı teşekkür konuşmasında; “Arkadaşlarımızla önümüzdeki 2 yıl boyunca İstanbul’daki hemşerilerimize ve Muğla’mıza hizmet edeceğiz. Yönetim ve denetim kurulu olarak 2 yıllık görev süremizde hem derneğimizi 30. Kuruluş yıldönümü ve hem de Cumhuriyetimizin 100. Yılı çerçevesinde hemşerilerimize ve memleketimize layık olmak için çalışacağız. Dernek yönetim kurulu başkanlığı bayrağını bizlere devreden başkanımız Abdullah Kırbaş’a ve geçen dönem görev yapan yönetim kurulu üyelerimize yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyoruz. Derneğimize sağladığı değerli burs desteği için Fatma Tülin Gediktaş hanımefendiye şükranlarımızı sunuyor, bizleri yalnız bırakmayan siz üyelerimize ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.