FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 26-06-2021 17:31   Güncelleme : 26-06-2021 17:38

Dernek Başkanı Özdemir’den sert tepki “Yerel gazeteler kapatılsın”

Dernek Başkanı Özdemir’den sert tepki  “Yerel gazeteler kapatılsın”

Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği aynı zamanda Serap Ülkü Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir, yaptığı basın açıklamasında bazı kurumların kendi bültenlerini hazırlaması ve belediyelerin yaptığı çalışmaları sosyal medya üzerinden paylaşmasına sert tepki gösterdi.

Cuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, belediye başkanları toplantısında yaptığı konuşmayı hatırlatan Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı Serap Ülkü Özdemir, CHP’li belediyelerin de bazı kurumlara destek sağladığının altını çizdi. Dernek Başkanı Özdemir, sürecin böyle devam etmesi halinde basına ihtiyaç kalmayacağını vurguladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği Başkanı Serap Ülkü Özdemir, “Ne yazık ki bir süredir inanılmaz bir kısır döngü içerisindeyiz. Defalarca dile getirmemize rağmen basın kuruluşları göz ardı edilmeye devam ediliyor. Bazı belediyeler yaptıkları çalışmaları sosyal medyadan duyurmayı tercih ediyor. Öte yandan bazı kurumlarda kendi dergi ve bültenlerini çıkarıyor. Eğer bu böyle olacaksa yerel gazeteler kapansın. Basına ihtiyacınız yok” dedi.

Açıklamasını sürdüren Dernek Başkanı Özdemir, “CHP’li belediyelere de burada ayrı bir parantez açmamız geekiyor. Çünkü bu belediyeler kendi tarafında olan medya gruplarına açık açık destek sağlıyorlar. Bu durum açıkça yerel basın kapansın ne gereği var mantığıyla hareket etmektir. Cumhurbaşkanımızdan ve sayın ilgililerden sesimizi duymasını rica ediyoruz. Yerel basın bir bölgenin en önemli yapı taşlarındandır ve tanıtımda önemli bir rol oynamaktadır” ifadelerini kullandı.

Serap Ülkü