SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2021 13:49   Güncelleme : 14-07-2021 13:49

Demokrasimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıktık…

Milletvekili Gökcan, 15 Temmuz gecesi millet ve ülke olarak bir destan yazdıklarını belirterek; “necip milletimiz o gece canları pahasına demokrasimize, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmıştır” dedi.

Demokrasimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıktık…

15 Temmuz’da yaşananların,  terör saldırısı ve darbe girişiminin yanında, gerçek anlamda bir işgal kalkışması olduğunu söyleyen Milletvekili Gökcan; “Şükürler olsun ki Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve dik durması ile darbe girişimi önlendi. Hain FETÖ terör örgütü, milletimizden ağır bir darbe yedi. 15 Temmuz, milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okumasıdır.  Milletimiz demir bir yumruk gibi FETÖ ihanet çetesinin başına inerek bu alçakça girişimini bertaraf etmiştir. Hain darbe girişimine karşı destan yazdık ifadelerine yer verdi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan açıklamasındı şu bilgilere yer verdi.

15 Temmuz darbe girişimi; istiklalimize ve istikbalimize yönelik tarihimizin en alçak saldırılarından birisi olarak tarihimize geçmiştir. Devletimize ve milletimize yönelik bu darbe girişimini yapan hainlerin,  bize tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirdik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dik, kararlı ve cesur duruşu ile darbe girişimi önlendi...

Alçak darbe girişimi,  Sayın Cumhurbaşkanımızın dik, kararlı ve cesur duruşu, Milletimizin de özgürlüğüne, vatanımıza ve demokrasiye sahip çıkması ile önlendi. Bayrağımıza, ezanımıza,  ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkıldı.

Ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için verilen bu mücadelede, maalesef çok sayıda şehidimiz ve gazimiz oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum. Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.

Yaşanan bu olaylar, Türk Milletinin genlerinde var olan milli şuur ve millet şuuru açısından da önemlidir.  Meydanlarda her gün tuttuğumuz demokrasi nöbetleri bu şuurun tezahürüdür.   

Muğlalı hemşerilerimizle birlikte meydanlara indik…

Ülke genelinde olduğu gibi bizler de milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için Muğlalı hemşerilerimizle birlikte meydanlarda idik.  Gazi Meclisimize ve Milli İradeye hep birlikte sahip çıktık.

O gece, Sayın Cumhurbaşkanımız Marmaris’te idi. FETÖ’cü alçaklar,   Sayın Cumhurbaşkanımıza canına kast etmek  için Marmaris’e geldiler.  Ancak hemşerilerimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıktılar ve darbenin önlenmesinde büyük rol oynadılar. Hemşerilerime en içten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Yılmadık, yıkılmadık, hep dimdik ayakta kaldık…

Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de hain FETÖ darbe girişimleri, iç ve dış saldırılar karşısında yılmadık, yıkılmadık, hep dimdik ayakta kaldık. Şimdi daha uyanık olma, tedbirli olma ve çalışma zamanıdır. Hep birlikte Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırma zamanıdır.

Bu vesile ile şehit edilen emniyet güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabır,  gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.