GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 14:14   Güncelleme : 11-09-2021 14:14

Demirtaş çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Pandemi sürecinde sıkıntılı günler geçiren esnaf için Türkiye’de birçok odanın esnafı rahatlatıcı çalışmalar yapmasına karşın, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın sınıfta kalmasını Kamil Mutlu Demirtaş da gündemine aldı.

Demirtaş çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Pandemi sürecinde sıkıntılı günler geçiren esnaf için Türkiye’de birçok odanın esnafı rahatlatıcı çalışmalar yapmasına karşın, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın sınıfta kalmasını Kamil Mutlu Demirtaş da gündemine aldı. Yaklaşan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri için çalışmalarını sürdüren Demirtaş; Karaçulha esnafını ziyaret ederek, yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları konusunda açıklamalar yaptı.

Çalışmalarını esnaf ziyaretleriyle sürdüren Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, Karaçulha esnafını ziyaret etti. Beraberindeki ekip arkadaşlarından Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı ile tek tek esnafı ziyaret eden Demirtaş, “İşimiz gereği her gün onlarla iç içe olduğumuzdan, esnafımızın sorunlarını, odadan beklentilerini, isteklerinigayet iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerde esnafın şikâyetlerini dinleyerek notlar alan Demirtaş, yaptığı açıklamada mevcut yönetimin yetersizliğini dile getirerek şöyle konuştu;

“Bütün dünyayı kasıp kavuran pandemide, Fethiye Esnafı bu kadar kaderine terk edilmemeliydi. Devletimizin sunabildiği imkânlar, belirli kişilere değil, kolaylıklar sağlanarak, önderlik edilerek, daha geniş kitlelere faydalandırılabilirdi. İlçemizdeki bir diğer meslek örgütümüz Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye’de birçok projeye imza atabiliyorken, Fethiye’nin kalkınması için taşın altına eline koyabiliyorken, neredeyse aynı bütçeye sahip olan Esnaf ve Sanatkarlar Odamız da, projeler geliştirebilir, ilçemize hibeler kazandırabilirdi.

Sahibi, Fethiye esnafı olan ve adının başında esnaf yazan Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ticarethaneye dönüşmek yerine, daha önce olduğu gibi esnafa hak ettiği indirimlerle hizmet vererek destek olabilirdi… Her şey bir yana, şu iletişim ve bilişim çağında, her şey telefondan ve bilgisayardan halledilirken, koskoca Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, esnafı bilgilendirebilecek, işlemlerini kolaylaştırabilecek bir web sayfası yok! Aktif bir sosyal medya hesabı yok. Bilgi işlem alt yapısı yok…Bunlar çözülemez şeyler değil! Biz, kendimize inanıyoruz.”

Ziyaretlerde esnafın kendisine ve ekibine gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyeti dile getiren Demirtaş “Karaçulha’dayaptığımız ziyaretlerde bizlere inanan, bağrına basan esnaf kardeşlerime, başarılı olabilmemiz için bizlere için öğütler veren esnaf abilerimize, ablalarımıza tüm ekibim adına teşekkür ediyorum. Biz, büyük bir aileyiz. Esnaf ve Sanatkârlar odasını hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.