MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 30-06-2021 12:48   Güncelleme : 30-06-2021 12:48

Demir ve Gökcan, “Sağlık yatırımlarımız devam ediyor”

Demir ve Gökcan, “Sağlık yatırımlarımız devam ediyor”

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan,  Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ettiler.

Görüşmede; Muğla’mıza yapılacak sağlık yatırımları, hekim, hemşire, sağlık personeli, ekip ve ekipman ihtiyacı konularını ele aldıklarını belirten, Muğla AK Parti Milletvekilleri Demir ve Gökcan, ziyarete ilişkin olarak şu açıklamayı  yaptılar. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya inşaatları devam eden Marmaris, Seydikemer ve Bodrum Devlet Hastaneleri için teşekkür ettik. Mevcut Bodrum Devlet Hastanesi’nin de eski hali ile faaliyetine devam etmesi talebimizi  ilettik.

PERSONEL VE EKİPMAN İHTİYAÇLARIMIZ KARŞILANIYOR...

Muğladaki sağlık personeli ihtiycımızın karşılanması için;  Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası’nın İlimiz genelinde değerlendirmeye alınması hususunda değerlendirmelerde bulunduk. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Nükleer Tıp ve PET-CT hizmetinin verilebilmesi için gerekli düzenleme ve tadilatlar için ödenek talebimizi ilettik.

Geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığımız Yatağan Devlet Hastanemizin personel, cihaz ve ekipman konularında da Sayın Bakanımız ihtiyaçların karşılanacağını belirtti.

MENTEŞE, FETHİYE VE DALAMAN İLÇELERİMİZE YENİ HASTANE MÜJDESİ…

Menteşe, Fethiye ve Dalaman ilçelerimizin nüfuslarının artması ve ihtiyaca binaen yeni hastaneler yapılması konusunu görüştük. Fethiye’ye 500, Menteşe’ye, 150 ve Dalaman’a 100 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastaneleri projelerinin  2022 yılı yatırım programına alınması talebimizi yineledik. Sayın Bakanımız talebimizi olumlu değerlendirdi ve konu üzerinde hassasiyetle duracaklarını ifade etti.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, “Kavaklıdere Devlet  Hastanemizin  D Hizmet Rol Grubuna, Ortaca Devlet Hastanemizin de  B Hizmet Rol Grubuna  yükseltilmesi konularında talebimizi ilettik. Ortaca Devlet Hastanemiz için istediğimiz  Röntgen ve MR Cihazı konusu da olumlu karşılandı. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Marmaris Devlet Hastanemizin de doktor ihtiyacının karşılanması hususunu da görüştük.

2022 yılı içinde açılması planlanan yeni Seydikemer Devlet Hastanemize paket arıtma ve kanalizasyon ünitesi kurulması hususunu Sayın Bakanımızla ele aldık. Sağlık Bakanımız  Fahrettin Koca ile Bakanlık yetkililerine sevgili hemşerilerimiz adına  teşekkür ediyoruz.

Pandemi sürecinde canları pahasına fedakarca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Muğla’mıza ve hemşerilerimize en iyi ve en  modern sağlık hizmetlerinin sunulması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Proje, yatırım ve hizmetlerititizlikle takip ediyoruz. Her şeyMuğla’mız ve sevgili hemşerilerimiz için…” ifadelerini kullandılar.