GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2021 15:20   Güncelleme : 16-12-2021 15:20

Demir, “İnsanımıza kirli demek, hiçbir siyasetçimize yakışmaz”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Örgütü, partiye yeni katılan üyelerine yönelik rozet takma töreni düzenlemişti. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımı ile düzenlenen programda, AK Parti’den istifa edenlerin CHP’ye üye oldukları dile getirilmişti.

Demir, “İnsanımıza kirli demek, hiçbir siyasetçimize yakışmaz”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Örgütü, partiye yeni katılan üyelerine yönelik rozet takma töreni düzenlemişti. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da katılımı ile düzenlenen programda, AK Parti’den istifa edenlerin CHP’ye üye oldukları dile getirilmişti.

Bunun üzerine AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Kirli siyaset yapanların oyununu bozacağız” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, ilçe merkezinde düzenlenen basın toplantısında; İlçe Başkanı Öztürk’ün açıklamalarına sert bir şekilde cevap verdi.

 

SİYASETİN TEMİZ KALMASI İÇİN MÜCADELE VERDİK

Yönetim kurulu üyelerinin katılımı gerçekleşen etkinlikte konuşan CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Biliyorsunuz geçen hafta burada, Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı ve partimizin ileri gelenleriyle çok büyük bir rozet takma töreni gerçekleştirdik.

Türkiye genelinde, üye kaydında rekor kırdık ve bu üyelerimiz arasında, diğer partilerden de çok sayıda katılımlar oldu. Seçildiğimiz günden beri yaptıklarımızın en önemli tanıkları siz değerli basın mensuplarısınız. Sizlerin de çok iyi bildiği gibi kimin bir derdi varsa, yetişmeye çalıştık, kapımızı kim çaldıysa derdine ortak olduk. Ne parti gözettik ne de kimsenin yaşamını, inancını sorguladık. Herkesi önce insan olarak gördük ve yapabileceğimizi yapmaya çalıştık. Hiç kimsenin siyasetini ve çalışmalarını eleştirmedik, tek bir söz söylemedik. Şehrimize, halkımıza, insanımıza hizmet eden herkesi takdir ettik; yeri geldiğinde teşekkürlerimizi de eksik etmedik. Siyasetimizin temiz kalması için verdik mücadelemizi” dedi.

 

HİÇBİR ZAMAN İNSANIMIZIN DÜŞÜNCESİNİ YARGILAMADIK

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Demir, “Kirli siyasetten en çok rahatsız olan biri olduğumu ve siyasetimizin temiz kalması için her zaman mücadele ettiğimi yine en iyi sizler bilirsiniz. Bugün burada olmamızın en önemli nedeni, halkımız için söylenmiş olan kirli sözünden dolayıdır. Bir siyasetçinin insanımıza kirli demesi kadar kötü bir söz olabilir mi? Biz hiçbir insanımızın düşüncesini yargılamadık ve yargılamayız da. Bize gelenlerin de bizden gidenlerin de düşüncelerine hep saygı duyarız, duyduk da. Ancak bize diğer partilerden yapılan katılımlara kirli insanlar demek çok talihsiz bir düşünce ve açıklamadır.

Onların partisinde olduğu zaman temiz olanlar, bizim partimize katılınca kirli mi oluyorlar?

Yani bize katılanlar kirli ve biz de bunun siyasetini mi yapıyoruz. Bu yapılan en büyük hakaret değil midir? İnsanımıza kirli demek yakışır mı bir siyasetçiye? Bu toplantımızın asıl nedeni de biz böyle bir söylemi asla kabul edemeyeceğimizi, insanımıza kirli demelerini asla hoş görmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak içindir. Siyasetçilerin halkımıza kirli diyerek, temiz siyaset nasıl yapılabilir? Bu talihsiz açıklamayı büyük bir üzüntü ile karşılıyor ve bu insanlarımıza kirli yakıştırması yapan AK Parti İlçe Başkanından da halkımızdan özür dilemesini bekliyoruz. Böyle bir söylem hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ve insanlarımıza böyle bir karalama asla kabul edilemez. Sayın ilçe başkanının bu talihsiz açıklamasını bir yanlışla yaptığını düşünmek istiyor ve tekrar hatırlatarak özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

 

SOKAĞA ÇIKAMIYORLAR

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Bunu söyleyenler önce aynada kendilerine bakacak. Şimdi sokağa bile çıkamıyorlar. Biz her kapıyı çalmadan içeriye giriyoruz. Vatandaşlar ve esnaflar bizi kabul ediyor, bağrına basıyor. Bunu da bilmenizi isterim. AK Parti’den ayrılan arkadaşlarımızın isim listeleri burada, yalnız bunları deşifre etmeyeceğim. Türkiye’nin her yerinden son bir yılda 6 bin göç olmuş. Partimize de bin 780 kişi üye oldu. Her pislik onlarda bizde değil. Bu kadar ağır açıklamalarda bulunmak istemezdim. Bize ve vatandaşa kirli denildi. O yüzden bu kadar ağır konuştum” dedi.

 

8 AYDIR YÜRÜTÜLEN BİR ÇALIŞMA

Fethiye Belediyesi’nde gerçekleştirilen operasyon ile ilgili olarak İlçe Başkanı Demir, “Belediye operasyonu Belediye Başkanımız ve Cumhuriyet Başsavcımızla beraber 8 aydır yürütülen bir olay. Belediye Başkanımız Alim Karaca, ben ve Cumhuriyet Başsavcımız olayı biliyorduk. 2014-2019 yılları arasında belediye şirketi 3 milyon TL zarar görmüştür.  Bu yüzden savcılığa suç duyurusunda bulunduk. 2019-2021 arası yapılan müfettiş incelemesinde hata bulunamadı. Belgeleri var. Belediyeyi kazandığımız gün kirli insanları bu belediyeden ayıklayacağız denildi ve gerçekten de tek tek ayıklanmaya başlandı. Kolay olmuyor. Bir soruşturma 1-1.5 sene sürüyor. Bir müfettiş geliyor. 9-10 ay bunları inceliyor. Kim kirli işlere bulaşırsa belediyemize başvurun. Biz bunun gereğini yaparız. Kimseye acımayız” şeklinde konuştu.

 

İADE-İ ZİYARETE GELMEDİLER

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e, ilçe başkanı seçildikten sonra hayırlı olsun ziyaretine gittik. Fakat yönetim olarak iade-i ziyarete gelmediler. Fethiye için biz elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.