ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 13-09-2021 17:56   Güncelleme : 13-09-2021 17:56

Dar köprü, şoförlerin kabusu oldu

Fethiye’nin Eldirek Mahallesi’nde bulunan köprü, halkın ve şoförlerin kabusu oldu. Bir arabanın geçeceği kadar genişliği olan köprüden aynı anda iki araba geçemediği için zaman zaman kazalara ve şoförler arası tartışmalara neden oluyor.

Dar köprü, şoförlerin kabusu oldu

Fethiye’nin Eldirek Mahallesi’nde bulunan köprü, halkın ve şoförlerin kabusu oldu. Bir arabanın geçeceği kadar genişliği olan köprüden aynı anda iki araba geçemediği için zaman zaman kazalara ve şoförler arası tartışmalara neden oluyor. Eldirek Mahalle Muhtarı Osman Köse “Bu şartlarda bu köprü trafiği kaldırmıyor. Artık bu köprünün genişletilip yenilenmesi elzem oldu” diyerek mahalle halkının isteğini dile getirdi.

1970’li yıllarda yapılan ve Eldirek Mahallesi’ni ilçeye bağlayan köprü, artık yetersiz kalıyor. 51 yıllık köprüde şimdiye kadar tadilat ya da genişletme çalışmasının olmadığını dile getiren Eldirek Mahalle Muhtarı Osman Köse, köprünün darlığından dolayı zaman zaman kazaların da meydana geldiğini vurguluyor. Aynı anda iki aracın geçebilmesi için önce yokuş aşağı inen aracın beklemesi gerektiğini söyleyen Muhtar Köse, yokuş yukarı gelen kimi aracın buna uymadığını ve bazen bu yüzden köprünün ortasında tartışmaların yaşandığını ifade ediyor. Muhtar Köse “ Mahallemizin nüfusu oldukça arttı ve bu köprü yetersiz kalıyor. Aynı anda iki aracın geçebilmesi ve kazaların yaşanmaması için köprünün bir an evvel genişletilmesi gerekiyor” dedi.

Eldirek Mahalle Muhtarı Osman Köse “Bizim köprümüz 1970’li yıllarda inşa edilmiş. O zaman bu yeterliymiş ama günümüzde göçün ve halkın çoğalması nedeniyle trafiğin artmasından dolayı köprümüz yetersiz kalıyor. Zaman zaman yukarıdan gelen araba köprüye giriyor, aşağıdan gelen araba da giriyor, köprünün ortasında kavga ediyorlar. Biz bunlara da tanık olduk. Bir keresinde ikinci araba girmemek için çaba gösterince korkuluk demirlerine vurmuş. Bu şartlarda bu köprü trafiği kaldırmıyor. Yapıldığı günden bu yana bu köprüde hiçbir zaman tadilat yapılmadı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne gerekli yazışmaları yaptık. İnşallah en yakın zamanda yapacaklar ve bizi rahatlatacaklar. Artık bu köprünün genişletilip yenilenmesi elzem oldu” diye konuştu.

(ÖZEL HABER)