DALAMAN
Giriş Tarihi : 21-03-2022 17:09   Güncelleme : 21-03-2022 17:09

DALAMAN TERMAL KÜKÜRT TESİSİ 19 MAYIS'TA HİZMETE GİRİYOR

DALAMAN TERMAL KÜKÜRT TESİSİ 19 MAYIS'TA HİZMETE GİRİYOR


AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Dalaman ilçesindeki "Kapıkargın Termal Tesis" alanın 19 Mayıs’ta hizmete gireceğini duyurdu.  
Milletvekili Gökcan, beraberinde Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ve İlçe Başkanı Şefik Oğuz ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte hayata geçirilen "Kapıkargın Termal Tesis" alanında incelemelerde bulundu.
Gökcan, Kapıkargın Termal Tesisi’nin (Kükürt Merkezi) 1. etap 1 milyon lira hibe ile alt yapı, peyzaj ve çevre düzenlemesinin tamamlandığını açıkladı.
2. etap için 2 milyon lira hibe alınarak projenin devamına başlandığını belirten Gökcan, “Çocuk oyun alanları, kafeteryalar, karavan marinası, adrenalin parkı olmak üzere toplamda 5 milyon lira bu projeye ayrıldı. Projemiz tamamlandığında 2. etabın içerisinde, karavan kamp alanı ve yeri, otopark, yaya yürüyüş yolları ve geçiş köprüsü, teraslama, kır lokantası yer alacak. Tesisin etrafının çevrilmesinin ardından  tesis 19 Mayıs'ta  halkımıza hizmet vermeye başlayacak.” diye konuştu.
Gökcan, projeye verdikleri destek için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederek, “Muğla’mız ve Dalaman için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.